Τρία μετάλλια για τους Έλληνες αθλητές στο Χριστουγεννιάτικο Τουρνουά του Ζαγκρέμπ

Με επιτυχίες από ελληνικής πλευράς ολοκληρώθηκε σήμερα το 25ο Χριστουγεννιάτικο Τουρνουά ελληνορωμαϊκής πάλης παμπαίδων & παίδων στο Ζάγκρεμπ της Κροατίας, όπου οι Έλληνες αθλητές κατέκτησαν τρία (3) μετάλλια.

Πιο συγκεκριμένα ο ΧΑΡΙΤΙΔΗΣ Ελευθέριος του Αρχελάου Κατερίνης κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο στα 73 κιλά παμπαίδων, το αργυρό μετάλλιο των 76 κιλών παίδων κατέκτησε ο αθλητής του Π.Σ. Ευκαρπίας ΤΣΟΜΠΑΝΟΥΔΗΣ Δημήτριος ενώ το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ Βλαδίμηρος της Ολυμπιακής Φλόγας Ξάνθης ο οποίος ήρθε 3ος στα 47 κιλά παίδων. Το μετάλλιο άγγιξε και ο ΜΠΑΤΣΑΚΙΔΗΣ Αλέξανδρος της Ολυμπιακής Φλόγας Ξάνθης ο οποίος κατετάγει 5ος καθώς έχασε στον μικρό τελικό των 42 κιλών παμπαίδων.