Χρυσός Βαλκανιονίκης ο Ιωσηφίδης!

Το χρυσό μετάλλιο στο 3ο Βαλκανικό πρωτάθλημα εφήβων και νεανίδων που φιλοξενείται στην Προύσα, κατέκτησε ο αθλητής των Λεωντίδων Άνω Λιοσίων Μιχάλης Ιωσηφίδης.

Μετά την μεγάλη επιτυχία στο φετινό Παγκόσμιο πρωτάθλημα, όπου κατέκτησε την 5η θέση, ο αθλητής του Νίκου Αποστόλου αναδείχθηκε 1ος στην κατηγορία των 96 κιλών ελληνορωμαϊκής πάλης ανεβάζοντας την ελληνική σημαία στον υψηλότερο ιστό.

Ο Μιχάλης Ιωσηφίδης με τον προπονητή του Νίκο Αποστόλου μετά τις απονομές μεταλλίων.

Τέσσερεις νίκες με ισάριθμους αντιπάλους έκανε ο Έλληνας πρωταθλητής νικώντας κατά σειρά του αθλητές από Τουρκία, Ρουμανία, Σερβία και Αλβανία.

Πολλά συγχαρητήρια τόσο στον αθλητή όσο και στον προπονητή του!