Πολίτες ή οπαδοί;

Facebook και palema.gr Twitter και palema.gr GooglePlus και palema.gr RSS και palema.gr

Είστε εδώ:Αρχική»Ειδήσεις»Αποτελέσματα αγώνων»Αποτελέσματα αγώνων - palema.gr

Παρακολουθήστε σε ζωντανή αναμετάδοση το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα πάλης στην Άμμο το οποίο φιλοξενείται στην πόλη Dalyan της Τουρκίας, από 13 έως 15 Οκτωβρίου 2017.

Να σημειώσουμε ότι υπάρχει δεν υπάρχει διαφορά ώρας μεταξύ Ελλάδας και Τουρκίας.

Ζωντανή Αναμετάδοση από την Παλαίστρα Α και την Παλαίστρα Β.

Το πρόγραμμα των αγώνων

Παρασκευή 13 Οκτωβρίου - Κατηγορίες - Παίδες: 60 και 70 κιλά, Κορασίδες +50 κιλά - Έφηβοι 60 κιλά και 80 κιλά, Νεάνιδες 60 και +60 κιλά - Άνδρες 70 και 80 κιλά, Γυναίκες +70 κιλά,
10:00 - 14:00 - Προκριματικοί και ρεπεσάζ
16:30 - 17:00 - Τελετή έναρξης
17:00 - 19:00 - Τελικοί και απονομές

Σάββατο 14 Οκτωβρίου - Κατηγορίες - Παίδες: +70 κιλά, Κορασίδες 50 κιλά - Έφηβοι 70 κιλά και +80 κιλά, Νεάνιδες 50 κιλά - Άνδρες 90 και +90 κιλά, Γυναίκες 60 και 70 κιλά,
10:00 - 14:00 - Προκριματικοί και ρεπεσάζ
17:00 - 19:00 - Τελικοί και απονομές

Κυριακή 15 Οκτωβρίου - Κατηγορίες - Άνδρες 90 και +90 κιλά,
09:00 - 13:00 - Τουριστική εκδρομή
17:00 - 19:00 - Προκριματικοί, ρεπεσάζ, τελικοί και απονομές
20:00 - Επίσημο δείπνο

Περισσότερες πληροφορίες στην επίσημη ιστοσελίδα των αγώνων.

Παρακολουθήστε σε ζωντανή αναμετάδοση το Παγκόσμιο πρωτάθλημα πάλης παλαιμάχων το οποίο διεξάγετε από τις 09 έως και τις 15 Οκτωβρίου, στο Plovdiv της Βουλγαρίας.

Η ζωντανή αναμετάδοση θα ξεκινήσει την Τρίτη στις 09:00, οι σύνδεσμοι αναμετάδοσης είναι οι:

Το πρόγραμμα των αγώνων:

Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017
09:00 έως 14:00 -
Προκριματικοί γύροι και ρεπεσάζ των ηλικιακών κατηγοριών Β και Ε της ελληνορωμαϊκής,
Έως και τις 12:00 - Οριστική δήλωση συμμετοχής στις ηλικιακές κατηγορίες C και D της ελληνορωμαϊκής,
16:00 έως 17:00 - Ιατρική εξέταση στις ηλικιακές κατηγορίες C και D της ελληνορωμαϊκής,

17:15 έως 17:45 - Ζύγιση στις ηλικιακές κατηγορίες C και D της ελληνορωμαϊκής,
18:00 έως 18:30 - Τελετή έναρξης,
18:30 έως 21:30 - Τελικοί των ηλικιακών κατηγοριών Β και Ε της ελληνορωμαϊκής

Τετάρτη 11 Οκτωβρίου 2017
09:00 έως 14:00 -
Προκριματικοί γύροι και ρεπεσάζ των ηλικιακών κατηγοριών C και D της ελληνορωμαϊκής,
Έως και τις 12:00 - Οριστική δήλωση συμμετοχής στις ηλικιακές κατηγορίες C και D της ελληνορωμαϊκής,
16:00 έως 17:00 - Ιατρική εξέταση της ηλικιακής κατηγορίας A της ελληνορωμαϊκής,

17:15 έως 17:45 - Ζύγιση στην ηλικιακή κατηγορία A της ελληνορωμαϊκής,
18:00 έως 21:30 - Τελικοί των ηλικιακών κατηγοριών C και D της ελληνορωμαϊκής

Πέμπτη 12 Οκτωβρίου 2017
09:00 έως 14:00 -
Προκριματικοί γύροι και ρεπεσάζ της ηλικιακής κατηγορίας Α της ελληνορωμαϊκής,
Έως και τις 12:00 - Οριστική δήλωση συμμετοχής στις ηλικιακές κατηγορίες B και E της ελευθέρας,
16:00 έως 17:00 - Ιατρική εξέταση στις ηλικιακές κατηγορίες B και E της ελευθέρας,

17:15 έως 17:45 - Ζύγιση στις ηλικιακές κατηγορίες B και E της ελευθέρας,
18:00 έως 20:00 - Τελικοί στην ηλικιακή κατηγορία A της ελληνορωμαϊκής

Παρασκευή 13 Οκτωβρίου 2017
09:00 έως 14:00 -
Προκριματικοί γύροι και ρεπεσάζ των ηλικιακών κατηγοριών Β και Ε της ελευθέρας,
Έως και τις 12:00 - Οριστική δήλωση συμμετοχής στις ηλικιακές κατηγορίες C και D της ελευθέρας,
16:00 έως 17:00 - Ιατρική εξέταση στις ηλικιακές κατηγορίες C και D της ελευθέρας,

17:15 έως 17:45 - Ζύγιση ηλικιακές κατηγορίες C και D της ελευθέρας,
18:00 έως 18:30 - Τελετή έναρξης,
18:00 έως 20:00 - Τελικοί των ηλικιακών κατηγοριών Β και Ε της ελευθέρας

Σάββατο 14 Οκτωβρίου 2017
09:00 έως 14:00 -
Προκριματικοί γύροι και ρεπεσάζ των ηλικιακών κατηγοριών C και D της ελευθέρας,
Έως και τις 12:00 - Οριστική δήλωση συμμετοχής στην ηλικιακή κατηγορία Α της ελευθέρας,
16:00 έως 17:00 - Ιατρική εξέταση στην ηλικιακή κατηγορία A της ελευθέρας,

17:15 έως 17:45 - Ζύγιση στην ηλικιακή κατηγορία A της ελευθέρας,
18:00 έως 20:00 - Τελικοί των ηλικιακών κατηγοριών C και D της ελευθέρας

Κυριακή 15 Οκτωβρίου 2017
09:00 έως 14:00 -
Προκριματικοί γύροι και ρεπεσάζ στην ηλικιακή κατηγορία A της ελευθέρας,
16:30 έως 19:30 - Τελικοί στην ηλικιακή κατηγορία A της ελευθέρας,
20:30 έως 22:30 - Επίσημο δείπνο

Δευτέρα 16 Οκτωβρίου 2017 - Αναχώρηση αποστολών

Περισσότερες πληροφορίες στην επίσημη ιστοσελίδα των αγώνων.

Ο Παλαιστικός Σπάρτης δήλωσε παρών και στην φετινή διοργάνωση των παράλληλων εκδηλώσεων του Σπάρταθλον 2017 και την Ανοιχτή Πόλη.

Η Διεθνής Ολυμπιακή Επιτροπή ενέκρινε το βασικό αθλητικό πρόγραμμα για τους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Παρίσι το 2024, διατηρώντας τις τελευταίες προσθήκες, το γκολφ και το ράγκμπι που έκαναν το ντεμπούτο τους στο Ρίο το 2016.

Διευκρινιστική επιστολή σχετικά με το 3ου ετήσιο Πανελλήνιο παιδικό Πρωτάθλημα της Νοτίου Ελλάδας απέστειλε η Ελληνική Ομοσπονδία Πάλης, στα σωματεία μέλη της.

Τρίτη, 26 Σεπτεμβρίου 2017 14:12

Αναβολή αγώνων του παιδικού τουρνουά

Σε αλλαγή στην ημερομηνία διεξαγωγής του 3ου ετήσιου Πανελλήνιου παιδικού Πρωταθλήματος στην Βόρεια Ελλάδα και την Θεσσαλία προέβει η Ελληνική Ομοσπονδία Πάλης, σύμφωνα με δελτίο τύπου το οποίο εστάλη στο palema.

Στο 1ο Διεθνές Τουρνουά ελληνορωμαϊκής πάλης και ελευθέρας πάλης γυναικών, το οποίο διοργανώθηκε στο Μλαντένοβατς της Σερβίας στις 23 και 24 Σεπτεμβρίου, έλαβε μέρος ελληνική αποστολή αποτελούμενοι από τρία σωματεία.

Παρασκευή, 22 Σεπτεμβρίου 2017 21:07

Στην κορυφή του κόσμου ο Πρεβολαράκης!

Στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Ενόπλων Δυνάμεων και Σωμάτων Ασφαλείας που διεξάγεται στην Λιθουανία, ανέβηκε ο Γιώργος Πρεβολαράκης.

Κατά τη συνεδρίαση του Προεδρείου της UWW στο πλαίσιο του Παγκοσμίου πρωταθλήματος ανδρών και γυναικών στο Παρίσι, πάρθηκαν σημαντικές αποφάσεις μεταξύ των οποίων και η μετάβαση σε δέκα κατηγορίες βάρους καθώς και η ανακοίνωση των πόλεων που θα διοργανώσουν αγώνες κατά το 2018.

H “Suples Training Systems” παρέδωσε εξοπλισμό προπόνησης τελευταίας «τεχνολογίας».

Σελίδα 1 από 312

Google+

 

Ημερολόγιο άρθρων

« Οκτώβριος 2017 »
Δευ Τρί Τετ Πέμ Παρ Σάβ Κυρ
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31