Πολίτες ή οπαδοί;

Facebook και palema.gr Twitter και palema.gr GooglePlus και palema.gr RSS και palema.gr

Είστε εδώ:Αρχική»Ειδήσεις»Πάλη»Χάλκινος ο Πρεβολαράκης στο διεθνές τουρνουά Ljubomir Ivanovic-Gedza

Χάλκινος ο Πρεβολαράκης στο διεθνές τουρνουά Ljubomir Ivanovic-Gedza

Γράφτηκε από τον  Παρασκευή, 14 Ιουλίου 2017
  • μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
Αναμνηστική φωτογραφία στο βάθρο των απονομών. Αναμνηστική φωτογραφία στο βάθρο των απονομών.

Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε στο διεθνές τουρνουά ελληνορωμαϊκής Ljubomir Ivanovic-Gedza, που διεξήχθη από 30 Ιουνίου έως και 2 Ιουλίου στο Kragujevac της Σερβίας.

Ο Έλληνας πρωταθλητής αγωνίστηκε στα 75 κιλά όπου στον ημιτελικό της κατηγορίας αντιμετώπισε τον Σέρβο πρωταθλητή Ευρώπης Νέμες και μετά από ένα αμφίρροπο αγώνα ηττήθηκε με 3-2. Στα ρεπεσάζ και για τις θέσεις 3-5 αντιμετώπισε τον Ούγγρο Λεβάϊ, πρωταθλητή Ευρώπης του 2017 στην κατηγορία Κ23, επί του οποίου ο Πρεβολαράκης επικράτησε με 6-4 ανεβαίνοντας έτσι στο τρίτο σκαλί του βάθρου.

Οι εμφανίσεις του δείχνουν ότι βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση ενόψει του Παγκοσμίου πρωταθλήματος το οποίο φέτος θα διεξαχθεί στο Παρίσι από τις 21 έως τις 26 Αυγούστου.