Πολίτες ή οπαδοί;

Facebook και palema.gr Twitter και palema.gr GooglePlus και palema.gr RSS και palema.gr

Είστε εδώ:Αρχική»Ειδήσεις»Πάλη»Πίνακες κατάταξης των αθλητριών της ελευθέρας από την UWW

Πίνακες κατάταξης των αθλητριών της ελευθέρας από την UWW

Γράφτηκε από τον  Δευτέρα, 14 Αυγούστου 2017
  • μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
Οι πρώτες ανά κατηγορία βάρους σύμφωνα με την UWW. Οι πρώτες ανά κατηγορία βάρους σύμφωνα με την UWW. United World Wrestling

Τους πίνακες κατάταξης σε όλα τα Ολυμπιακά στυλ της πάλης ενόψει του Παγκοσμίου πρωταθλήματος στο Παρίσι, ανακοίνωσε η Παγκόσμια Ένωση Πάλης (United World Wrestling) κατόπιν αξιολόγησης των αθλητών και των αθλητριών με κριτήριο τις προηγούμενες επιδόσεις τους.

Πιο συγκεκριμένα στο στυλ της ελευθέρας γυναικών οι πρώτες είκοσι ανά κατηγορία βάρους είναι:

48 κιλά

  1. Eri TOSAKA (JPN) – Rio OG No.1 (1)
  2. Mariya STADNIK (AZE) – Europe No.1 (2)
  3. Yui SUSAKI (JPN) – Asia No.1 (3)
  4. Valerie CHEPSARAKOVA (RUS) – Poland Open No.2 (5)
  5. Victoria ANTHONY (USA) – Pan America No.1 (6)
  6. SUN Yanan (CHN) – Rio OG No.3 (4)
  7. Elitsa YANKOVA (BUL) – Spanish GP No.3 (10)
  8. Alina VUC (ROU) – Ion Corneanu No.1 (12)
  9. Ilona SEMKIV (UKR) – Europe No.2 (7)
  10. Irina BORISSOVA (KAZ) – Asia No.3 (8)
  11. Milana DADASHEVA (RUS) – Yasar Dogu No.1 (9)
  12. Daria LEKSINA (RUS) – Yarygin GP No.2 (11)
  13. Patricia BERMUDEZ (ARG) – German GP No.3 (13)
  14. Jasmine MIAN (CAN) – Spanish GP No.2 (14)
  15. Jade PARSONS (CAN) – German GP No.2 (15)
  16. Frederika PETERSSON (SWE) – Europe No.3 (14)
  17. Oksana LIVACH (UKR) – Ukraine Int’l No.3 (17)
  18. Turkan NASIROVA (AZE) – Jr Worlds No.2 (Not Ranked)
  19. KIM Son-Hyang (PRK) – Asia No.2 (19)
  20. Anzhelika VETOSHKINA (RUS) – Spanish GP No.1 (nr)

53 κιλά

  1. Mayu MUKAIDA (JPN) – World No.1@55 (1@55)
  2. Saori YOSHIDA (JPN) – Rio OG No.2 (2)
  3. Sofia MATTSSON (SWE) – Rio OG No.3 (3)
  4. Vanesa KALADZINSKAYA (BLR) – Europe No.1 (4)
  5. Natalya MALYSHEVA (RUS) – Europe No.2 (6)
  6. Jessica MacDONALD (CAN) – German GP No.1 (7)
  7. Nina HEMMER (GER) – German GP No.2 (9)
  8. Jyldyz ESHIMOVA (KAZ) – Asia No.2 (5)
  9. Samantha STEWART (CAN) – Sassari Tourney No.1 (10)
  10. Katarzyna KRAWCZYK (POL) – Klippan Open No.3 (11)
  11. Maria PREVOLARAKI (GRE) – Europe No.3 (12)
  12. Liliya HORISHNA (UKR) – European U23 No.1 (13)
  13. JONG Myong-Suk (PRK) – Asia No.3 (14)
  14. Roksana ZASINA (POL) – Poland Open No.1 (nr)
  15. Iulia LEORDA (MDA) – Ion Corneanu Tourney No.1 (nr)
  16. Carolina CASTILLO HIDALGO (COL) – Ion Corneanu No.3 (20@48)
  17. Katerina PICHKOVSKAYA (BLR) – German GP No.3 (17)
  18. Ksenia NEZGOVOROVA (RUS) – Jr Worlds No.1 (20)
  19. Irina HUSYAK (UKR) – Ukraine Int’l No.1 (19)
  20. Stalvira ORSHUSH (RUS) – Poland Open No.2 (nr)

55 κιλά

  1. Odunayo ADEKUOROYE (NGR) – Africa No.1 (2)
  2. Sae NANJO (JPN) – Asia No.1 (3)
  3. Katsiaryna HANCHAR (BLR) – Dan Kolov No.1 (5)
  4. Bilyana DUDOVA (BUL) – Europe No.1 (6)
  5. Nina MENKENOVA (RUS) – Yasar Dogu No.2 (8)
  6. Ramona GALAMBOS (HUN) – Paris GP No.1 (7)
  7. Tatyana KIT (UKR) – Poland Open No.1 (14)
  8. Alyona KOLESNIK (AZE) – Europe No.3 (9)
  9. Becka LEATHERS (USA) – Spanish GP No.1 (17)
  10. Haruna OKUNO (JPN) – Klippan Open No.1 (8@53)
  11. Irina OLOGONOVA (RUS) – World No.2 (4)
  12. Irina KURACHKINA (BLR) – European U23 No.1 (10)
  13. Mathilde RIVIERE (FRA) – German GP No.1 (12)
  14. DAVAASUKH Otgontsetseg (MGL) – Yarygin GP No.2 (11)
  15. Lienna MONTERO HERRERA (CUB) – Cerro Pelado No.1 (nr)
  16. Bediha GUN (TUR) – Yasar Dogu No.1 (13)
  17. ERKHEMBAYAR Davaanchimeg (MGL) – Asia No.3 (15)
  18. Alina AKOBIYA (UKR) – European Jrs. No.1 (19)
  19. Olena KREMZER (UKR) – Ukraine Int’l No.1 (16)
  20. Maria GUROVA (RUS) – Spanish GP No.2 (nr)

58 κιλά

  1. Kaori ICHO (JPN) – Rio OG No.1 (1)
  2. Helen MAROULIS (USA) – Rio OG No.1@53 (1@53)
  3. Marwa AMRI (TUN) – Spanish GP No.1 (2)
  4. Aisuluu TYNYBEKOVA (KGZ) – Asia No.1 (3)
  5. Grace BULLEN (NOR) – Europe No.1 (4)
  6. Valeria KOBLOVA-ZHOLOBOVA (RUS) – Klippan Open No.1 (5)
  7. Michelle FAZZARI (CAN) – German GP No.1 (7)
  8. Emese BARKA (HUN) – Europe No.3 (8)
  9. Natalya SINISHIN (AZE) – Dan Kolov No.3 (9)
  10. Anastasia NICHITA (MDA) – World Jrs No.2 (12)
  11. Katsuki SAKAGAMI (JPN) – Asia No.3 (10)
  12. Mariana CHERDIVARA-ESANU (MDA) – Europe No.2 (11)
  13. Veronika CHUMIKOVA (RUS) – Poland Open No.3 (13)
  14. Yuzuru KUMANO (JPN) – World Jrs No.1 (16)
  15. Laura MERTENS (GER) – Europe No.3 (15)
  16. Elin NILSSON (SWE) – European U23 No.2 (14)
  17. Luisa NIEMESCH (GER) – European U23 No.3 (18)
  18. Kayla MIRACLE (USA) – Pan America No.3 (19)
  19. Derya BAYHAN (TUR) – Yasar Dogu No.1 (17)
  20. SARITA, Sarita (IND) – Asia No.2 (20)

60 κιλά

  1. Risako KAWAI (JPN) – Asia No.1 (1@63)
  2. Lyubov OVCHAROVA (RUS) – Europe No.1 (3)
  3. Allison RAGAN (USA) – Pan America No.1 (2)
  4. Anastasija GRIGORJEVA (LAT) – Europe No.2 (10)
  5. Ayaulym KASSYMOVA (KAZ) – Poland Open No.3 (4)
  6. Tatyana OMELCHENKO (AZE) – Europe No.3 (5)
  7. Sakshi MALIK (IND) – Asia No.2@60 (6@58)
  8. ZHOU Zhangting (CHN) – Poland Open No.1 (9)
  9. PEI Xingru (CHN) – World No.1 (1)
  10. Mimi HRISTOVA (BUL) – Poland Open No.3 (8)
  11. Johanna MATTSSON (SWE) – Europe No.3 (6)
  12. BAATARJAV Shoovdor – Poland Open No.2 (19)
  13. Linda MORAIS (CAN) – World No.3 (11)
  14. Yui SAKANO (JPN) – Schultz Memorial No.1 (7)
  15. Yulia PRONTSEVICH (RUS) – Klippan Open No.1 (12)
  16. Therese PERSSON (SWE) – German GP No.2 (15)
  17. Anzhelina LYSAK (UKR) – Ukraine Int’l No.3 (14)
  18. Oksana HERHEL (UKR) – European U23 No.3 (13)
  19. Ulyana TUKURENOVA (RUS) – Spanish GP No.3 (20)
  20. Gabriella SLEISZ (HUN) – Klippan Open No.3 (17)

63 κιλά

  1. Yulia TKACH (UKR) – Europe No.3 (2)
  2. PUREVDORJ Orkhon (MGL) – Yarygin GP No.1 (4)
  3. Taybe YUSEIN (BUL) – Europe No.2 (6)
  4. SORONZONBOLD Battsetseg (MGL) – Asia No.1 (5)
  5. XU Rui (CHN) – Poland Open No.2 (9)
  6. Ayana GEMPEI (JPN) – Asia No.2 (7)
  7. Inna TRAZHUKOVA (RUS) – Yarygin GP No.2 (8)
  8. Valeria LAZINSKAYA (RUS) – Klippan Open No.1 (12)
  9. Braxton STONE (CAN) – German GP No.1 (13)
  10. Henna JOHANSSON (SWE) – German GP No.3 (14)
  11. Hafize SAHIN (TUR) – Yasar Dogu No.1 (15)
  12. Jackeline RENTERIA CASTILLO (COL) - Ion Corneanu No.1 (nr)
  13. Maria KUZNETZOVA (RUS) – European Jrs No.1 (16)
  14. Monica MICHALIK (POL) – Europe No.1 (10)
  15. Petra OLLI (FIN) – European U23 No.1 (11)
  16. WANG Xiaoqian (CHN) – Asia No.3 (18)
  17. Kriszta INCZE (ROU) – European U23 No.3 (19)
  18. Janet SOVERO NINO (PER) – Pan America No.2 (20)
  19. Ekaterina LARIONOVA (KAZ) – Rio OG No.3 (17)
  20. Maya NELSON (USA) – Jr Worlds No.1 (nr)

69 κιλά

  1. Sara DOSHO (JPN) – Asia No.1 (1)
  2. Natalia VOROBIEVA (RUS) – Rio OG No.2 (2)
  3. Anastasia BRATCHIKOVA (RUS) – Europe No.1 (3)
  4. Koumba LARROQUE (FRA) – Klippan Open No.1 (4)
  5. Jenny FRANSSON (SWE) – Klippan Open No.2 (3)
  6. Olivia DiBACCO (CAN) – German GP No.1 (7)
  7. Aline FOCKEN (GER) – Poland Open No.1 (13)
  8. Maria MAMASHUK (BLR) – Poland Open No.2 (3@63)
  9. Alla CHERKASOVA (UKR) – Europe No.3 (5)
  10. Tamyra MENSAH (USA) – Yarygin GP No.1 (9)
  11. Elmira SYZDYKOVA (KAZ) – Spanish GP No.3 (11)
  12. Masako FURUICHI (JPN) – Asia No.2@75 (8)
  13. Buse TOSUN (TUR) – Yasar Dogu No.1 (12)
  14. Elis MANOLOVA (AZE) – Yarygin GP No.3 (14)
  15. ZHOU Feng (CHN) – Asia No.3 (10)
  16. Martina KUENZ (AUT) – European U23 No.2 (17)
  17. Khanum VELIEVA (RUS) – Jr Worlds No.1 (17)
  18. Yudaris SANCHEZ RODRIGUEZ (CUB) – Jr Worlds No.2 (nr)
  19. Alexandra ANGHEL (ROU) – Yasar Dogu No.3 (20)
  20. Danute DOMIKAITYTE (LTU) – German GP No.3 (18)

75 κιλά

  1. Erica WIEBE (CAN) – Rio OG No.1 (1)
  2. Justina DISTACIO (CAN) – German GP No.1 (2)
  3. Yasemin ADAR (TUR) – Europe No.1 (3)
  4. Epp MAE (EST) – Spanish GP No.1 (5)
  5. Zsanett NEMETH (HUN) – Europe No.2 (4)
  6. Paliha PALIHA (CHN) – Asia No.1 (8)
  7. Vasilisa MARZALIUK (BLR) – Poland Open No.2 (6)
  8. Aline FERREIRA (BRA) – Pan America No.2 (7)
  9. Gulmaral YERKEBAYEVA (KAZ) – Poland Open No.3 (10)
  10. Svetlana SAENKO (MDA) – Europe No.3 (9)
  11. ZHANG Fengliu (CHN) – Rio OG No.3 (7)
  12. Anna SCHELL (GER) – Dan Kolov No.3 (13)
  13. Andrea OLAYA GUITIERREZ (COL) – Pan America No.3 (14)
  14. Elena PEREPELKINA (RUS) – Yarygin GP No.3 (15)
  15. ZHOU Qian (CHN) – Poland Open No.3 (nr)
  16. Maria SELMAIER (GER) – German GP No.3 (nr)
  17. Guzel MANYUROVA (KAZ) – Rio OG No.2 (12)
  18. Aiperi MEDET KYZY (KGZ) – Jr Worlds No.1 (nr)
  19. Alena STARODUBTSEVA (RUS) – Yarygin GP No.2 (16)
  20. Evgenia ANDREICHENKO (BLR) – European Jrs No.3 (nr)

Πηγή: UWW

Σχόλια
Κουκλίδης Χαράλαμπος

Διαχειριστής του www.palema.gr, Καθηγητής Φυσικής Αγωγής και προπονητής πάλης στον Παλαιστικό Σύλλογο Αλεξάνδρειας ὁ Ἠμαθίων.

Ιστότοπος: www.palema.gr

Google+

 

Ημερολόγιο άρθρων

« Νοέμβριος 2017 »
Δευ Τρί Τετ Πέμ Παρ Σάβ Κυρ
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30