Πολίτες ή οπαδοί;

Facebook και palema.gr Twitter και palema.gr GooglePlus και palema.gr RSS και palema.gr

Είστε εδώ:Αρχική»Ειδήσεις»Πάλη»Οι δηλωθέντες ανά κατηγορία βάρους για το Παγκόσμιο πρωτάθλημα ελληνορωμαϊκής ανδρών

Οι δηλωθέντες ανά κατηγορία βάρους για το Παγκόσμιο πρωτάθλημα ελληνορωμαϊκής ανδρών

Γράφτηκε από τον  Τετάρτη, 16 Αυγούστου 2017
  • μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
Η αφίσα των αγώνων. Η αφίσα των αγώνων. United World Wrestling

Η Παγκόσμια Ένωση Πάλης (United World Wrestling) ανακοίνωσε τις δηλώσεις συμμετοχής για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα ανδρών/γυναικών του 2017, που θα διεξαχθεί από τις 21 έως τις 26 Αυγούστου στο Παρίσι.

Ακολουθούν οι συμμετοχές στην ελληνορωμαϊκή ανδρών ανά κατηγορία βάρους.

 59 κιλά

  1. ARM Vazgen KHACHATRYAN
  2. AZE Taleh MAMMADOV
  3. BLR Maksim KAZHARSKI
  4. BUL Radoslav Krasimirov VASILEV
  5. CHI Cristobal Alonso TORRES NUNEZ
  6. CHN Libin DING
  7. COD Jonathan Ngeta IBANDA
  8. COL Dicther Hans TORO CASTANEDA
  9. CRO Ivan LIZATOVIC
  10. DOM Jancel Miguel PIMENTEL GONZALEZ
  11. ECU Andres Roberto MONTANO ARROYO
  12. EGY Mostafa Hassan Abdelaal MOHAMED
  13. FRA Tigran GALUSTYAN
  14. FRA Yasin OZAY
  15. FRA Leo Alexandre Sylvain TUDEZCA
  16. GEO Lasha MARIAMIDZE
  17. GER Etienne KINSINGER
  18. HUN Erik TORBA
  19. IND Gyanender GYANENDER
  20. IRI Mehrdad Abdmohammad MARDANI
  21. JPN Kenichiro FUMITA
  22. JPN Ayata SUZUKI
  23. KAZ Mirambek AINAGULOV
  24. KGZ Kanybek ZHOLCHUBEKOV
  25. KOR Seunghak KIM
  26. LTU Justas PETRAVICIUS
  27. MDA Victor CIOBANU
  28. NOR Stig-Andre BERGE
  29. PER Jose Luis MAGALLANES DURAND
  30. POL Dawid Andrzej ERSETIC
  31. PRK Wonchol YUN
  32. RUS Stepan MARYANYAN
  33. TUR Hammet RUSTEM
  34. UKR Dmytro TSYMBALIUK
  35. USA Ildar HAFIZOV
  36. UZB Firuz TUKHTAEV

66 κιλά

  1. ARM Karen ASLANYAN
  2. AZE Kamran MAMMADOV
  3. BLR Soslan DAUROV
  4. BRA Diego RIBEIRO ROMANELLI
  5. BUL Konstantin Ivanovich STAS
  6. CHN Yuan JIANG
  7. COD Dydo Bopamba NGOY
  8. CRO Danijel JANECIC
  9. CUB Miguel MARTINEZ PALACIO
  10. CZE Michal NOVAK
  11. DEN Fredrik Holmquist BJERREHUUS
  12. EGY Abouhalima Mohamed Elsaid ABOUHALIMA
  13. FRA Stefan Roger CLEMENT
  14. FRA Hrachia MALKHASIAN
  15. FRA Artak MARGARYAN
  16. GEO Goga GOGIBERASHVILI
  17. GER Matthias MAASCH
  18. GRE Christos THEODORAKIS
  19. HUN Mate KRASZNAI
  20. IND Ravinder RAVINDER
  21. IRI Mohammad Hossein ELYASI
  22. JPN Ryo NAKAHASHI
  23. JPN Shogo TAKAHASHI
  24. KAZ Almat KEBISPAYEV
  25. KGZ Zhanat KYILYBAEV
  26. KOR Hansu RYU
  27. LAT Aleksandrs JURKJANS
  28. LTU Edgaras VENCKAITIS
  29. MDA Donior ISLAMOV
  30. PER Mario Bernardo MOLINA CORTEZ
  31. POL Mateusz Lucjan BERNATEK
  32. RUS Artem SURKOV
  33. SRB Mate NEMES
  34. SUI Flavio FREULER
  35. SWE Hussam Saad Ali OMAR
  36. TPE Ying Hua HUNG
  37. TUR Atakan YUKSEL
  38. UKR Denys DEMYANKOV
  39. USA Ellis E. COLEMAN
  40. UZB Elmurat TASMURADOV

71 κιλά

  1. ALG Tarek Aziz BENAISSA
  2. ARG Francisco Albano BARRIO
  3. ARM Varsham BORANYAN
  4. AUT Benedikt Sebastian PUFFER
  5. AZE Rasul CHUNAYEV
  6. BLR Pavel LIAKH
  7. BRA Joilson DE BRITO RAMOS JUNIOR
  8. BUL Svilen Plamenov KOSTADINOV
  9. CHN Longxi SUN
  10. COD Reagan NDOMBASI MATADI
  11. COL Jair Alexis CUERO MUNOZ
  12. CZE Matous MORBITZER
  13. DOM Luis Alfredo DE LEON
  14. EGY Ibrahim Mahmoud Hamed Hassan GHANEM
  15. ESP Ismael NAVARRO SANCHEZ
  16. FRA Evrik NIKOGHOSYAN
  17. FRA Gil NUGUES
  18. FRA Mamadassa SYLLA
  19. GEO Shmagi BOLKVADZE
  20. GER Frank STAEBLER
  21. HON Jefrin Benito MEJIA SAMBULA
  22. HUN Balint KORPASI
  23. IND Yogesh YOGESH
  24. IRI Mohammadali Abdolhamid GERAEI
  25. ITA Riccardo Vito ABBRESCIA
  26. JPN Takeshi IZUMI
  27. JPN Katsuyoshi KAWASE
  28. KAZ Demeu ZHADRAYEV
  29. KGZ Nurgazy ASANGULOV
  30. KOR Changmin LEE
  31. LAT Nikita MASJUKS
  32. MDA Daniel CATARAGA
  33. NOR Petter KARLSEN
  34. PLW Jarvissadam Blesam TARKONG
  35. POL Grzegorz WANKE
  36. POR Hugo Miguel DA SILVA PASSOS
  37. ROU Ilie COJOCARI
  38. RUS Adam KURAK
  39. SUI Damian DIETSCHE
  40. SVK Leos DRMOLA
  41. SWE Knut Zakarias TALLROTH
  42. TUR Murat DAG
  43. UKR Parviz NASIBOV
  44. USA Patrick Harrison SMITH
  45. UZB Aram VARDANYAN

75 κιλά

  1. ARM Karapet CHALYAN
  2. AZE Hasan ALIYEV
  3. BLR Kazbek KILOU
  4. BOL Cristian Alberto NOVA ROCA
  5. BRA Angelo Rafael MARQUES MOREIRA
  6. BUL Tarek Mohamed ABDELSLAM SHEBLE MOHAMED
  7. CHN Gang ZHANG
  8. COD Kais MUPOMPA
  9. CUB Yurisandy HERNANDEZ RIOS
  10. CZE Oldrich VARGA
  11. DEN Rajbek Alvievich BISULTANOV
  12. DOM Johan Antonio BATISTA
  13. EGY Ahmed Ibrahim Gomaa HASSAN
  14. FIN Tero Antero Matias HALMESMAEKI
  15. FRA Sada DIONG
  16. FRA Sami SLAMA
  17. GEO Mindia TSULUKIDZE
  18. GER Florian NEUMAIER
  19. GRE Georgios PREVOLARAKIS
  20. HUN Tamas LORINCZ
  21. IND Singh GURPREET
  22. IRI Saeid Morad ABDVALI
  23. JPN Rai HAYASHI
  24. JPN Shohei YABIKU
  25. KAZ Maxat YEREZHEPOV
  26. KGZ Kairatbek TUGOLBAEV
  27. KOR Hyeonwoo KIM
  28. LTU Paulius GALKINAS
  29. MAR Zied AIT OUAGRAM
  30. PLE Rabie K. A. KHALIL
  31. POL Dawid Piotr KLIMEK
  32. QAT Bakhit Sharif K. BADR
  33. ROU George Vlad MARIEA
  34. RUS Aleksandr CHEKHIRKIN
  35. SLE Abdulai SALAM
  36. SRB Viktor NEMES
  37. SWE Manfred Nils Henning EDSBERG
  38. TUR Fatih CENGIZ
  39. UKR Yevhen PYSHKOV
  40. USA Mason Tyler MANVILLE

80 κιλά

  1. ALG Bachir SID AZARA
  2. ARM Maksim MANUKYAN
  3. AUT Michael WAGNER
  4. AZE Elvin MURSALIYEV
  5. BLR Radzik KULIYEU
  6. BUL Daniel Tihomirov ALEKSANDROV
  7. CHN Guohao ZHAO
  8. CRO Bozo STARCEVIC
  9. CZE Petr NOVAK
  10. DEN Mark Overgaard MADSEN
  11. EGY Mahmoud Fawzy Rashad Mohamed SEBIE
  12. FRA Anis GHARBI
  13. FRA Anthony TANTINI
  14. GEO Zurabi DATUNASHVILI
  15. GER Pascal EISELE
  16. HUN Laszlo SZABO
  17. IND Singh HARPREET
  18. IRI Yousef Ahmad GHADERIAN
  19. JPN Yuya MAETA
  20. JPN Soh SAKABE
  21. KAZ Askhat DILMUKHAMEDOV
  22. KGZ Samat SHIRDAKOV
  23. KOR Junehyoung KIM
  24. MAR Khalid SAHLI
  25. POL Edgar BABAYAN
  26. RUS Roman VLASOV
  27. SRB Zarko DICKOV
  28. SWE Alex Michel BJURBERG KESSIDIS
  29. TUR Aslan ATEM
  30. UKR Dmytro PYSHKOV
  31. USA Cheney Isaac HAIGHT

85 κιλά

  1. ALG Adem BOUDJEMLINE
  2. ARM Artur SHAHINYAN
  3. AUT Amer HRUSTANOVIC
  4. AZE Islam ABBASOV
  5. BLR Javid HAMZATAU
  6. BUL Nikolay Nikolaev BAYRYAKOV
  7. CHN Shuai HOU
  8. COL Carlos Andres MUNOZ JARAMILLO
  9. CRO Ivan HUKLEK
  10. CUB Daniel GREGORICH HECHAVARRIA
  11. EGY Ahmed Mohamed Ibrahim Othman SAAD
  12. EST Eerik APS
  13. FRA Valid Mukhtarovitch DESCHIYEV
  14. FRA Dragutin DUKIC
  15. GEO Roberti KOBLIASHVILI
  16. GER Denis Maksymilian KUDLA
  17. HUN Viktor LORINCZ
  18. IND Ravinder KHATRI
  19. IRI Hossein Ahmad NOURI
  20. ITA Fabio PARISI
  21. JPN Atsushi MATSUMOTO
  22. JPN Kanta SHIOKAWA
  23. KAZ Azamat KUSTUBAYEV
  24. KGZ Azat BEISHEBEKOV
  25. KOR Jewoo PARK
  26. LTU Julius MATUZEVICIUS
  27. PER Ricardo Diego CARDENAS ESQUEN
  28. POL Tadeusz MICHALIK
  29. ROU Dorin Constantin PIRVAN
  30. RUS Davit CHAKVETADZE
  31. SLE Edward Alvin BANGURA
  32. SRB Nikolaj Georgiev DOBREV
  33. SWE Kristoffer Zakarias BERG
  34. TPE Ming Hung KAO
  35. TUR Metehan BASAR
  36. UKR Oleksandr SHYSHMAN
  37. USA Benjamin Errol PROVISOR

98 κιλά

  1. ARM Artur ALEKSANYAN
  2. AUT Daniel GASTL
  3. AZE Orkhan NURIYEV
  4. BLR Aliaksandr HRABOVIK
  5. BUL Plamen Mihaylov TASHEV
  6. CAN Thomas Rahontsiiosta BARREIRO
  7. CHN Linglong ZHANG
  8. CUB Reiniel Pablo DIAZ RAMOS
  9. CZE Artur OMAROV
  10. EST Ardo ARUSAAR
  11. FIN Matti Elias KUOSMANEN
  12. FRA Khalis Salah Mohamed Ramadan GHILMANOU
  13. FRA Mélonin NOUMONVI
  14. GEO Revazi NADAREISHVILI
  15. GER Oliver Adrian HASSLER
  16. GRE Laokratis KESIDIS
  17. HON Kevin MEJIA CASTILLO
  18. HUN Balazs KISS
  19. IND Hardeep HARDEEP
  20. IRI Seyedmostafa Seyedghanbar SALEHIZADEH
  21. JPN Shigefumi DEGUCHI
  22. JPN Yuta NARA
  23. KAZ Yerulan ISKAKOV
  24. KGZ Uzur DZHUZUPBEKOV
  25. KOR Hakbon GU
  26. LTU Vilius LAURINAITIS
  27. MAR Choucri ATAFI
  28. NOR Felix BALDAUF
  29. POL Radoslaw Pawel GRZYBICKI
  30. RUS Musa EVLOEV
  31. SRB Mikheil KAJAIA
  32. TUR Fatih BASKOY
  33. UKR Dimitriy TIMCHENKO
  34. USA Tracy Gangelo HANCOCK
  35. UZB Rustam ASSAKALOV

130 κιλά

  1. AZE Sabah SHARIATI
  2. BLR Kiryl HRYSHCHANKA
  3. BUL Miloslav Yuriev METODIEV
  4. CHI Yasmani ACOSTA FERNANDEZ
  5. CHN Jijie MU
  6. COD Reagan Mbo MABUBA
  7. COL Gilberto Rafael PEREZ MONTES
  8. CUB Oscar PINO HINDS
  9. EGY Abdellatif Mohamed Ahmed MOHAMED
  10. EST Heiki NABI
  11. FIN Tuomas Heikki Juhani LAHTI
  12. FRA Matthieu LORENTZ
  13. GEO Levan ARABULI
  14. GER Eduard POPP
  15. GRE Nikolaos LEON
  16. HUN Balint LAM
  17. IND Naveen NAVEEN
  18. IRI Shahab Morteza GHOUREHJILI
  19. JPN Arata SONODA
  20. JPN Hirotake TSUDA
  21. KGZ Murat RAMONOV
  22. KOR Minseok KIM
  23. LTU Mantas KNYSTAUTAS
  24. ROU Alin ALEXUC CIURARIU
  25. RUS Sergey SEMENOV
  26. SVK Tamas SOOS
  27. TUR Riza KAYAALP
  28. UKR Mykola KUCHMII
  29. USA Robert Timothy David SMITH
  30. UZB Muminjon ABDULLAEV

Πηγή: flowrestling.org

Σχόλια
Κουκλίδης Χαράλαμπος

Διαχειριστής του www.palema.gr, Καθηγητής Φυσικής Αγωγής και προπονητής πάλης στον Παλαιστικό Σύλλογο Αλεξάνδρειας ὁ Ἠμαθίων.

Ιστότοπος: www.palema.gr

Google+

 

Ημερολόγιο άρθρων

« Σεπτέμβριος 2017 »
Δευ Τρί Τετ Πέμ Παρ Σάβ Κυρ
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30