palema.gr Άρθρα Πίνακες κατάταξης των αθλητών της ελευθέρας από την UWW

Πίνακες κατάταξης των αθλητών της ελευθέρας από την UWW

15

Αυγ
2017

Τους πίνακες κατάταξης σε όλα τα Ολυμπιακά στυλ της πάλης ενόψει του Παγκοσμίου πρωταθλήματος στο Παρίσι, ανακοίνωσε η Παγκόσμια Ένωση Πάλης (United World Wrestling) κατόπιν αξιολόγησης των αθλητών και των αθλητριών με κριτήριο τις προηγούμενες επιδόσεις τους.

Πιο συγκεκριμένα στο στυλ της ελευθέρας ανδρών οι πρώτοι είκοσι ανά κατηγορία βάρους είναι:

57 κιλά

  1. Giorgi EDISHERASHVILI (AZE) – Europe No.1 (2)
  2. Suleyman ATLI (TUR) – Yasar Dogu No.1 (3)
  3. Hassan RAHIMI (IRI) – Rio OG No.3 (1)
  4. Zaur UGUEV (RUS) – Yarygin GP No.1 (4)
  5. Makhir AMIRASLANOV (AZE) – Ali Aliev No.1 (8)
  6. Beka LOMTADZE (GEO) – Tbilisi GP No.1 (7)
  7. Andrei DUKOV (ROU) – Europe No.2 (6)
  8. Yuki TAKAHASHI (JPN) – Asia No.1 (9)
  9. ERDENEBAT Bekhbayar (MGL) – Dan Kolov No.1 (5)
  10. Andrey YATSENKO (UKR) – European Jrs No.2 (10)
  11. Nurislam SANAYEV (KAZ) – Ziolkowski Tourney No.1 (20)
  12. Artyom GEBEKOV (RUS) – Yarygin GP No.2 (12)
  13. Azamat TUSKAEV (RUS) – Ali Aliev No.2 (18)
  14. ZANDANBUD Zanabazar (MGL) – Asia No.2 (11)
  15. Reza ATRIGHARCHI (IRI) – Asia No.3 (Not Ranked)
  16. Mirjalal HASANZADE (AZE) – Tbilisi GP No.2 (13)
  17. Sandeep TOMAR (IND) – GGP Final No.3 (14)
  18. JONG Hak-Jin (PRK) – World Military No.1 (15)
  19. Thomas GILMAN (USA) – Spanish GP No.1 (nr)
  20. Zoheir EL OUARRAQE (FRA) – Spanish GP No.2 (nr)

61 κιλά

  1. Vladimir KHINCHEGASHVILI (GEO) – Europe No.1 (1)
  2. Akhmed CHAKAEV (RUS) – Europe No.2 (2)
  3. Logan STIEBER (USA) – Pan America No.3 (3)
  4. Behnam EHSANPOOR (IRI) – Asia No.1 (4)
  5. Gadshimurad RASHIDOV (RUS) – European U23 No.1 (7)
  6. Haji ALIEV (AZE) – World Cup No.1 (6)
  7. Galib ALIYEV (AZE) – Ali Aliev No.3 (11)
  8. Andrei PERPELITA (MDA) – Ziolkowski Tourney No.2 (18)
  9. Rei HIGUCHI (JPN) – Asia No.3 (5)
  10. KIM Han-Song (PRK) – Asia No.2 (9)
  11. Yowlys BONNE RODRIGUEZ (CUB) – Cerro Pelado No.1 (10)
  12. Volodya FRANGULYAN (ARM) – Europe No.3 (12)
  13. Daulet NIYAZBEKOV (KAZ) – Asia No.3 (13)
  14. Davian QUINTANA JAIME (CUB) – Pan America No.1 (8)
  15. Masoud ESMAEILPOUR (IRI) – World Cup No.2 (14)
  16. Shota PHARTENADZE (GEO) – Tbilisi GP No.2 (15)
  17. Bekhan GOIGEREEV (RUS) – Ali Aliev No.1 (nr)
  18. Nariman ISRAPILOV (RUS) – Ali Aliev No.2 (nr)
  19. Vladimir DUBOV (BUL) – Ziolkowski Tourney No.3 (nr)
  20. Youri SIEMAKIN (FRA) – Spanish GP No.3 (nr)

65 κιλά

  1. Soslan RAMONOV (RUS) – Rio OG No.1 (1)
  2. Ilyas BEKBULATOV (RUS) – Europe No.1 (3)
  3. Borislav NOVACHKOV (BUL) – Europe No.2 (5)
  4. Magomedmurad GADZHIEV (POL) – Europe No.2@70 (No.4@70)
  5. Zurabi IAKOBISHVILI (GEO) – Europe No.3 (13)
  6. Bajrang BAJRANG (IND) – Asia No.1 (6)
  7. Meysam NASIRI (IRI) – Asia No.3 (7)
  8. Franklin MAREN CASTILLO (CUB) – Pan America No.1 (8)
  9. Franklin GOMEZ MATOS (PUR) – Pan America No.2 (11)
  10. Alejandro VALDES TOBIER (CUB) – Canada Cup No.1 (12)
  11. Alan GOGAEV (RUS) – Ziolkowski Tourney No.1 (nr)
  12. Magomed MUSLIMOV (AZE) – Dan Kolov No.3 (10)
  13. LEE Seung-Chul (KOR) – Asia No.2 (15)
  14. David HABAT (SLO) – Europe No.3 (14)
  15. Mustafa KAYA (TUR) – Yasar Dogu No.1 (16)
  16. Georgi KALIEV (BLR) – Ziolkowski No.2 (nr)
  17. Nikolay KURTEV (BUL) – Ziolkowski No.3 (15@70)
  18. Selehattin KILICSALLAYAN (TUR) – Tbilisi GP No.2 (19)
  19. George BUCUR (ROU) – Ukraine Int’l No.1 (17)
  20. Gor OGANESYAN (UKR) – Ukraine Int’l No.2 (18)

70 κιλά

  1. Frank CHAMIZO (ITA) – Europe No.1 (No.2@65)
  2. Magomed KURBANALIEV (RUS) – World No.1 (1)
  3. James GREEN (USA) – Pan America No.1 (2)
  4. Ikhtiyor NAVRUZOV (UZB) – Asia No.2 (4@65)
  5. Israil KASUMOV (RUS) – Europe No.3 (3)
  6. Magomedkhabib KADIMAGOMEDOV (RUS) – Ziolkowski No.2 (8)
  7. Magomedrasul GAZIMAGOMEDOV (RUS) – Ali Aliev No.2 (7)
  8. Akzurek TANATAROV (KAZ) – Asia No.1 (6)
  9. Moustafa HOSSEINKHANI (IRI) – World No.3 (5)
  10. Elaman DOGDURBEK UULU (KGZ) – World No.3 (11)
  11. Zaurbek SIDAKOV (RUS) – Yarygin GP No.2 (9)
  12. Nurlan BEKZHANOV (KAZ) – World No.2 (10)
  13. Gadjimurad OMAROV (AZE) – European U23 No.1 (14)
  14. Ildus GINIYATULLIN (RUS) – Yasar Dogu No.2 (12)
  15. Ruslan DIBIRGADZHIYEV (AZE) – Europe No.3 (13)
  16. GANZORIG Mandakhnaran (MGL) – Ali Aliev No.3 (9@65)
  17. Evgeni ZHERBAEV (RUS) – Buryatia Cup No.1 (17)
  18. Zurabi ERBOTSONASHVILI (GEO) – Tbilisi GP No.1 (19)
  19. Mihail SAVA (MDA) – Ziolkowski Tourney No.3 (nr)
  20. Azamat NURIKAU (BLR) – Spanish GP No.3

74 κιλά

  1. Aniuar GEDUEV (RUS) – Rio OG No.2 (1)
  2. Soner DEMIRTAS (TUR) – Europe No.1 (2)
  3. Yabrail HASANOV (AZE) – Rio OG No.3 (3)
  4. Jordan BURROUGHS (USA) – World Cup No.1 (4)
  5. Khetik TSABOLOV (RUS) – Yasar Dogu No.2 (5)
  6. Bekzod ABDURAKHMANOV (UZB) – Asia No.1 (6)
  7. Muslim EVLAEV (KGZ) – Asia No.2 (8)
  8. Akhmed GADZHIMAGOMEDOV (RUS) – Europe No.3 (7)
  9. Murad SULEYMANOV (AZE) – Europe No.2 (9)
  10. Grigor GRIGORYAN (ARM) – Europe No.3 (12)
  11. Ali SHABANOV (BLR) – Ziolkowski Tourney No.1 (nr)
  12. Kakhaber KHUBEZHTY (RUS) – Dan Kolov No.1 (11)
  13. Livan LOPEZ AZCUY (CUB) – Cerrado Pelado Int’l No.1 (12)
  14. Zelimkhan KHADJIEV (FRA) – Spanish GP No.1@86 (14)
  15. Avtandil KENTCHADZE (GEO) – European U23 No.1 (13)
  16. Zhiger ZAKIROV (KAZ) – Ziolkowski Tourney No.2 (16)
  17. Jumber KVELASHVILI (GEO) – Tbilisi GP No.1 (15)
  18. Peyman YARAHMADI (IRI) – World Cup No.3 (17)
  19. Galimzhan USERBAEV (KAZ) – Ziolkowski Tourney No.3 (nr)
  20. Jevon BALFOUR (CAN) – Spanish GP No.2 (nr)

86 κιλά

  1. Hassan YAZDANI CHARATI (IRI) – Rio OG No.1@74 (2)
  2. Dauren KURUGLIEV (RUS) – Europe No.1 (3)
  3. Aleksander GOSTIEV (AZE) – Europe No.2 (4)
  4. Selim YASAR (TUR) – Europe No.3 (5)
  5. J’den COX (USA) – Rio OG No.3 (6)
  6. David TAYLOR (USA) – World Cup No.1 (7)
  7. Alireza KARIMIMACHIANI (IRI) – Asia No.1 (8)
  8. Shamil KUDIYAMAGOMEDOV (RUS) – Dan Kolov No.2 (9)
  9. Istvan VEREB (HUN) – Europe No.3 (10)
  10. Yurieski TORREBLANCA QUERALTA (CUB) – Pan American No.1 (13)
  11. Vladislav VALIEV (RUS) – Ziolkowski Tourney No.1 (nr)
  12. Zbigniew BARANOWSKI (POL) – Ziolkowski Tourney No.1 (15)
  13. Dato MARSAGISHVILI (GEO) – World Cup No.2 (11)
  14. Sharif SHARIPOV (AZE) – Rio OG No.3 (12)
  15. Pedro CEBALLOS FUENTES (VEN) – Pan America No.2 (14)
  16. David KHUTSISHVILI (GEO) – Tbilisi GP No.2 (20)
  17. Alikhan DZHABRAILOV (RUS) – Ali Aliev No.1 (nr)
  18. PUREVJAV Unurbat (MGL) – Asia No.3 (16)
  19. Adilet DAVLUMBAEV (KAZ) – Dan Kolov No.3 (17)
  20. Anzor URISHEV (RUS) – GGP Final No.2 (18)

97 κιλά

  1. Kyle SNYDER (USA) – Rio OG No.1 (1)
  2. Abdulrashid SADULAEV (RUS) – Rio OG No.1@86 (1@86)
  3. Magomed IBRAGIMOV (UZB) – Asia No.1 (2)
  4. Arslanbek ALBOROV (AZE) – Yasar Dogu No.1 (5)
  5. Elizbar ODIKADZE (GEO) – Europe No.3 (4)
  6. Riza YILDIRIM (TUR) – Europe No.1 (3)
  7. Aleksandr HUSHTYN (BLR) – Ziolkowski Tourney No.1 (7)
  8. Magomedgadzhi NUROV (MKD) – Dan Kolov No.3 (8)
  9. Hossein SHAHBAZIGAZVAR (IRI) – Asia No.2 (9)
  10. Yuri BELONOVSKI (RUS) – Buryatia Cup No.2 (10)
  11. Anzor BOLTUKAEV (RUS) – Europe No.2 (6)
  12. Fatih YASARLI (TUR) – Dan Kolov No.2 (11)
  13. Reineris SALAS PEREZ (CUB) – Cerro Pelado Int’l No.1 (12)
  14. Mamed IBRAGIMOV (KAZ) – Ziolkowski Tourney No.2 (nr)
  15. Georgi KETOEV (ARM) – Ali Aliev No.3 (nr)
  16. Magomed MUSAEV (KGZ) – Asia No.3 (nr)
  17. Mikhail GANEV (BUL) – Ukraine Int’l No.2 (14)
  18. Amir MOHAMMADI (IRI) – World Cup No.3 (16)
  19. Pavlo OLIYNIK (UKR) – Ion Corneanu Tourney No.3 (nr)
  20. Givi MATCHARASHVILI (GEO) – European Jrs No.1 (17)

125 κιλά

  1. Taha AKGUL (TUR) – Europe No.1 (1)
  2. Geno PETRIASHVILI (GEO) – Europe No.3 (2)
  3. Alen ZASIEIEV (UKR) – Ali Aliev No.1 (5)
  4. Jamalladin MAGOMEDOV (AZE) – Europe No.2 (4)
  5. Daniel LIGETI (HUN) – Ziolkowski Tourney No.1 (7)
  6. Levan BERIANIDZE (ARM) – Europe No.3 (6)
  7. Komeil GHASEMI (IRI) – Rio OG No.2 (3)
  8. Robert BARAN (POL) – Yasar Dogu No.3 (8)
  9. Yadollah MOHEBBI (IRI) – Asia No.1 (11)
  10. Alan KHUGAEV (RUS) – Yasar Dogu No.1 (10)
  11. Baldan TSYSHIPOV (RUS) – Buryatia Cup No.1 (9)
  12. Muhamadgazi MAGOMEDOV (RUS) – Buryatia Cup No.2 (12)
  13. Vitali PIASNIAK (BLR) – European U23 No.2 (13)
  14. Dominique BRADLEY (USA) – Pan America No.1 (14)
  15. Yudenny ALPAJON ESTEVES (CUB) – Pan America No.2 (15)
  16. Rares Daniel CHINTOAN (ROU) – Ion Corneanu Tourney No.2 (nr)
  17. Nick GWIAZDOWSKI (USA) – Spanish GP No.1 (nr)
  18. Sakir BOKZURT (TUR) – Dan Kolov No.3 (17)
  19. NATSAGSUREN Zolboo (MGL) – Asia No.3 (18)
  20. Yermukambert INKAR (KAZ) – Dan Kolov No.2 (19)

Πηγή: UWW

Comments

mm

Διαχειριστής του www.palema.gr, Καθηγητής Φυσικής Αγωγής και προπονητής πάλης στον Παλαιστικό Σύλλογο Αλεξάνδρειας Ὁ Ἠμαθίων.

Πίνακες κατάταξης των αθλητών της ελευθέρας από την UWW