palema.gr Άρθρα Πίνακες κατάταξης των αθλητών της ελληνορωμαϊκής από την UWW

Πίνακες κατάταξης των αθλητών της ελληνορωμαϊκής από την UWW

13

Αυγ
2017

Τους πίνακες κατάταξης σε όλα τα Ολυμπιακά στυλ της πάλης ενόψει του Παγκοσμίου πρωταθλήματος στο Παρίσι, ανακοίνωσε η Παγκόσμια Ένωση Πάλης (United World Wrestling) κατόπιν αξιολόγησης των αθλητών και των αθλητριών με κριτήριο τις προηγούμενες επιδόσεις τους.

Πιο συγκεκριμένα στο στυλ της ελληνορωμαϊκής ανδρών οι πρώτοι είκοσι ανά κατηγορία βάρους είναι:

59 κιλά

  1. Ismael BORRERO MOLINA (CUB) – Rio OG No.1 (1)
  2. Shinobu OTA (JPN) – Rio OG No.2 (2)
  3. Kenichiro FUMITA (JPN) – Asia No.1 (3)
  4. Kristijan FRIS (SRB) – Europe No.1 (4)
  5. Ivo ANGELOV (BUL) – Europe No.2 (5)
  6. Mingiyan SEMENOV (RUS) – Poddubny GP No.1 (6)
  7. Ivan LIZATOVIC (CRO) – Europe No.3 (7)
  8. Stig Andre BERGE (NOR) – Tbilisi GP No.2 (8)
  9. Kanybek ZHOLCHUBEKOV (KGZ) – Pytlasinski Cup No.3 (11)
  10. Meirambek AINAGULOV (KAZ) – Asia No.2 (13)
  11. Hammet RUSTEM (TUR) – Nikola Petrov No.2 (10)
  12. Murad MAMMADOV (AZE) – European U23 No.1 (9)
  13. Dshambulat LOKYAEV (RUS) – Poddubny GP No.2 (12)
  14. Sergey EMELIN (RUS) – Pytlasinski Cup No.2 (Not Ranked)
  15. Radoslav VASILIEV (BUL) – Corneanu Memorial No.2 (nr)
  16. Victor CIOBANU (MDA) – LIG Int’l No.1 (nr)
  17. Victor MUNTEANU (ROU) – Corneanu Memorial No.1 (nr)
  18. Rovshan BAYRAMOV (AZE) – Rio OG No.5 (15)
  19. Zhora ABOVIAN (UKR) – Ukraine Int’l No.1 (16)
  20. Stepan MARYANYAN (RUS) – Poddubny GP No.3 (17)

66 κιλά

  1. Artem SURKOV (RUS) – Pytlasinski Cup No.1 (1)
  2. Davor STEFANEK (SRB) – Europe No.2 (2)
  3. Soslan DAUROV (BLR) – Pytlasinski Cup No.2 (3)
  4. OH Sang-Hoon (KOR) – Asia No.1 (5)
  5. Almat KEBISPAYEV (KAZ) – Asia No.2 (6)
  6. Ali Reizollah ARSALAN (IRI) – Asia No.3 (8)
  7. Abdulsamet GUNAL (TUR) – Nikola Petrov No.2 (9)
  8. Elmurat TASMURADOV (UZB) – Rio OG No.3 (10)
  9. Atakan YUKSEL (TUR) – Vehbi Emre No.1 (10)
  10. RYU Han-Soo (KOR) – Rio OG No.5 (15)
  11. Miguel MARTINEZ PALACIOS (CUB) – Pan America No.1 (11)
  12. Migran ARUTUNYAN (ARM) – Rio OG No.2 (7)
  13. Danijel JANECIC (CRO) – LIG Int’l No.3 (17)
  14. Mateusz BERNATEK (POL) – Pytlasinski Cup No.3 (19)
  15. Kamran MAMMADOV (AZE) – Nikola Petrov No.1 (12)
  16. Aleksey KIYANKIN (RUS) – Poddubny GP No.1 (13)
  17. Parviz NASIBOV (UKR) – European Jrs No.1 (18)
  18. Roman PACURKOWSKI (POL) – European U23 No.1 (20)
  19. Fredrik BJERREHUUS (DEN) – Pytlasinski Cup No.3 (nr)
  20. Istvan KOZAK (HUN) – Corneanu Memorial No.3 (nr)

71 κιλά

  1. Rasul CHUNAYEV (AZE) – Nikola Petrov No.1 (2)
  2. Balint KORPASI (HUN) – Europe No.1 (1)
  3. Aleksander MAKSIMOVIC (SRB) – Europe No.3 (3)
  4. Abuyazid MANTSIGOV (RUS) – Poddubny No.1 (4)
  5. Shmagi BOLKVADZE (GEO) – Pytlasinski Cup No.3 (4@66)
  6. Frank STAEBLER (GER) – Pytlasinski Cup No.1 (16@66)
  7. Takeshi IZUMI (JPN) – Spanish GP No.1 (7)
  8. Afshin BYABANGARD (IRI) – Asia No.2 (8)
  9. Pavel LIAKH (BLR) – Europe No.2 (10)
  10. Ilie COJOCARI (ROU) – Zagreb GP No.3 (6)
  11. Yuri DENISOV (RUS) – Poddubny GP No.2 (12)
  12. Ruslan TSAREV (KGZ) – Dan Kolov No.2 (9)
  13. Robert FRITSCH (HUN) – LIG Int’l No.1 (16)
  14. Daniel CATARAGA (MDA) – World No.2 (11)
  15. Evrik NIKOGHOSYAN (FRA) – Spanish GP No.2 (17)
  16. Mohammadali GERAEI (IRI) – World Cup No.1 (13)
  17. Ramaz ZOIDZE (GEO) – Tbilisi GP No.2 (14)
  18. Nurgazi ASANGULOV (KGZ) – Asia No.3 (15)
  19. Riccardo ABBRESCIA (ITA) – Corneanu Memorial No.1 (nr)
  20. Tarek BENAISSA (ALG) – Corneanu Memorial No.2 (nr)

75 κιλά

  1. KIM Hyeon-Woo (KOR) – Rio OG No.3 (3)
  2. Saeid Mourad ABDVALI (IRI) – Rio OG No.3 (4)
  3. Tarek ABDELSALAM (BUL) – Europe No.1 (5)
  4. Tamas LORINCZ (HUN) – Europe No.3 (7)
  5. Kilov KAZBEK (BLR) – Europe No.3 (8)
  6. Aleksander CHEKHIRKIN (RUS) – Pytlasinski Memorial No.1 (12)
  7. Chingiz LABAZANOV (RUS) – Europe No.2 (6)
  8. Viktor NEMES (SRB) – LIG Int’l No.1 (10)
  9. Karapet CHALYAN (ARM) – Tbilisi GP No.1 (9)
  10. Elvin MURSALIYEV (AZE) – World Cup No.1 (11)
  11. Maksat YEREZHEPOV (KAZ) – Asia No.1 (16)
  12. YANG Bin (CHN) – Cerro Pelado No.1 (13)
  13. Antonio KAMENJASEVIC (CRO) – European U23 No.2 (14)
  14. Arsen JULFALAKYAN (ARM) – Palusalu Memorial No.1 (15)
  15. Fatih CENGIZ (TUR) – Corneanu Memorial No.2 (nr)
  16. Shohei YABIKU (JPN) – Spanish GP No.1 (nr)
  17. Yurisandi HERNANDEZ RIOS (CUB) – Pan America No.1 (19)
  18. Kamal BEY (USA) – Zagreb GP No.3 (nr)
  19. Furkan BAYRAK (TUR) – Nikola Petrov No.1 (20)
  20. Hasan ALIYEV (AZE) – Vehbi Emre No.3 (5@71)

80 κιλά

  1. Roman VLASOV (RUS) – Rio OG No.1 (1@75)
  2. Ramazan ABACHARAEV (RUS) – World No.1 (1)
  3. Zurabi DATUNASHVILI (GEO) – Europe No.1 (2)
  4. Aslan ATEM (TUR) – Europe No.3 (3)
  5. Ramin TAHERISARTANG (IRI) – Asia No.1 (4)
  6. Alexandros KESSIDIS (SWE) – Pytlasinski Cup No.1 (10)
  7. Rafik HUSEYNOV (AZE) – GGP Final No.1 (5)
  8. Adlan AKIEV (RUS) – Europe No.3 (6)
  9. Daniel ALEKSANDROV (BUL) – Nikola Petrov No.1 (9)
  10. Mark MADSEN (DEN) – Pytlasinski Cup No.5 (2@75)
  11. Radik KULIEV (BLR) – Europe No.2 (7)
  12. Peter BACSI (HUN) – Nikola Petrov No.1 (8)
  13. Bozo STARCEVIC (CRO) – Zagreb GP No.1 (12)
  14. Nikolozi KELASOV (GEO) – Tbilisi GP No.1 (13)
  15. Laszlo SZABO (HUN) – Nikola Petrov No.2 (11)
  16. Burhan AKBUDAK (TUR) – Vehbi Emre No.1 (17)
  17. Edgar BABAYAN (POL) – Pytlasinski Cup No.5 (16)
  18. Viktor SASUNOVSKI (BLR) – Polyak Memorial No.3 (15)
  19. Danyal GAJIEV (KAZ) – Tbilisi GP No.3 (18)
  20. Aleksander KOMAROV (RUS) – Palusalu Memorial No.1 (nr)

85 κιλά

  1. Viktor LORINCZ (HUN) – Pytlasinski Cup No.1 (1)
  2. Nikolai BAYRAKOV (BUL) – Corneanu Memorial No.3 (2)
  3. Islam ABBASOV (AZE) – Vehbi Emre No.2 (3)
  4. David CHAKVETADZE (RUS) – Poddubny GP No.1 (4)
  5. Metehan BASAR (TUR) – Europe No.2 (7)
  6. Robert KOBLIASHVILI (GEO) – Tbilisi GP No.1 (10)
  7. Denis KUDLA (GER) – European U23 No.3 (9)
  8. Zakarias BERG (SWE) – Nordic C’ships No.1 (8)
  9. Javid GAMZATOV (BLR) – Polyak Memorial No.2 (6)
  10. Zhan BELENYUK (UKR) – Ukraine Int’l No.3 (5)
  11. Azamat KUSTUBAEV (KAZ) – Pytlasinski Cup No.3 (nr)
  12. Eerik APS (EST) – Palusalu Memorial No.1 (11)
  13. Yuri SHKRIUBA (UKR) – Ukraine Int’l No.1 (12)
  14. Erik SZILVASSY (HUN) – LIG Int’l No.1 (nr)
  15. Ramsin AZIZSIR (GER) – Europe No.3 (14)
  16. Evgeni SALEEV (RUS) – Poddubny GP No.3 (13)
  17. Tadeusz MICHALIK (POL) – Corneanu Memorial No.2 (18)
  18. Maksim MANUKYAN (ARM) – Tbilisi GP No.2 (15)
  19. Lasha GOBADZE (GEO) – European U23 No.3 (18)
  20. Hossein NOURI (IRI) – Asia No.1 (20)

98 κιλά

  1. Yasmany LUGO CABRERA (CUB) – Pan America No.1 (1)
  2. Felix BALDAUF (NOR) – Pytlasinski Cup No.1 (6)
  3. Aleksander HRABOVIK (BLR) – Europe No.2 (2)
  4. Artur ALEKSANYAN (ARM) – Europe No.3 (3)
  5. Balasz KISS (HUN) – Europe No.3 (6)
  6. Nikita MELNIKOV (RUS) – Poddubny GP No.1 (4)
  7. Musa EVLOEV (RUS) – Poddubny GP No.2 (7)
  8. Orkhan NURIEV (AZE) – European U23 No.1 (8)
  9. Dmitri TIMCHENKO (UKR) – Ukraine Int’l No.1 (10)
  10. Cenk ILDEM (TUR) – Vehbi Emri No.3 (9)
  11. Mikhail KAJAIA (SRB) – LIG Int’l No.1 (nr)
  12. Daniel GASTL (AUT) – LIG Int’l No.2 (nr)
  13. Fatih BASKOY (TUR) – Corneanu Memorial No.1 (nr)
  14. Melonin NOUMONVI (FRA) – Spanish GP No.1 (nr)
  15. Matti KUOSMANEN (FIN) – European U23 No.2 (15)
  16. G’Angelo HANCOCK (USA) – Pan America No.3 (16)
  17. Seyedmostafa SALEHIZADEH (IRI) – Asia No.1 (17)
  18. Sergey STARODUB (BLR) – Pytlasinski Cup No.3 (nr)
  19. Revazi NADAREISHVILI (GEO) – Tbilisi GP No.1 (18)
  20. Arvi SAVOLAINEN (FIN) – Jr Worlds No.3 (20)

130 κιλά

  1. Mijain LOPEZ NUNEZ (CUB) – Rio OG No.1 (1)
  2. Riza KAYAALP (TUR) – Europe No.1 (2)
  3. Sergey SEMENOV (RUS) – Rio OG No.3 (3)
  4. Levan ARABULI (GEO) – Pytlasinski Cup No.1 (5)
  5. Balint LAM (HUN) – Europe No.2 (4)
  6. Alin ALEXUC-CIURARIU (ROU) – Coreanu Memorial No.2 (7)
  7. Sabah SHARIATI (AZE) – Rio OG No.3 (6)
  8. Vitali SHCHUR (RUS) – Europe No.3 (8)
  9. Aleksander CHERNETSKI (UKR) – Ukraine Int’l No.3 (9)
  10. Muminjon ABDULLAEV (UZB) – Vehbi Emre No.2 (10)
  11. Oscar PINO HINDS (CUB) – Pan America No.1 (11)
  12. Zviadi PATARIDZE (GEO) – Jr Worlds No.1 (12)
  13. Heiki NABI (EST) – Cerro Pelado No.3 (13)
  14. Osman YILDIRIM (TUR) – European U23 No.1 (14)
  15. Mantas KNYSTAUTAS (LTU) – Nordic C’ships No.1 (18)
  16. Iakobi KAJAIA (GEO) – Tbilisi GP No.1 (15)
  17. Yasmani ACOSTA FERNANDEZ (CHI) – Spanish GP No.1 (nr)
  18. Kiril GRISHCHENKO (BLR) – Tbilisi GP No.2 (16)
  19. Tuomas LAHTI (FIN) – Nordic C’ships No.2 (17)
  20. Oscar MARVIK (NOR) – Nordic C’ships No.3 (20)

Πηγή: UWW

Comments

mm

Διαχειριστής του www.palema.gr, Καθηγητής Φυσικής Αγωγής και προπονητής πάλης στον Παλαιστικό Σύλλογο Αλεξάνδρειας Ὁ Ἠμαθίων.

Πίνακες κατάταξης των αθλητών της ελληνορωμαϊκής από την UWW