Με σπουδαίες και αμφίρροπες αναμετρήσεις, ένταση και πάθος ολοκληρώθηκε το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Πάλης Ανδρών – Γυναικών που διεξήχθη στην Χαλκίδα.
Μετά την πρώτη ημέρα όπου ο ΠΑΟΚ κατέκτησε το πρωτάθλημα στην Ελληνορωμαϊκή, στη δεύτερη ημέρα της διοργάνωσης εξελίχθηκαν τα πρωταθλήματα της Ελευθέρας και των γυναικών.
Πρωταθλήτρια ομάδα στην Ελευθέρα αναδείχθηκε η Τραπεζούντα, ενώ ακολούθησαν οι Δίας Αχαρνών και Άτλας Καλλιθέας. Στις γυναίκες ο Άτλας Καλλιθέας κατέκτησε την πρωτιά, ενώ στο βάθρο των νικητών ανέβηκαν οι Ευπυρίδαι και Βικτώρια.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα στην ελευθέρα ανδρών:
57κ.
1. ΟΦΛΙΔΗΣ Δημήτρης (Άρκων)
2. ΣΑΜΑΝΙΔΗΣ Αλέξανδρος (Τραπεζούντα)
61κ.
1. ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗΣ Λάζαρος (Κρότων)
2. ΒΛΑΝΔΟΣ Νικόλαος (Αντύπας)
3. ΧΑΜΟΣ Κωνσταντίνος (Πήγασος)
65κ.
1.ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ Φώτης (Άτλας Καλλιθέας)
2. ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ Γιώργος (Πολυνίκης)
3. ΚΑΜΠΕΡΙΔΗΣ Φίλιππος (Άτλας Καλλιθέας)
70κ.
1. ΣΑΡΙΔΗΣ Ρολάνδος (Τραπεζούντα)
2. ΡΑΠΤΟΠΟΥΛΟΣ Γιώργος (Άρκων)
3. ΓΡΗΓΟΡΙΑΝ Αργύρης (Δημοκρίτειο)
3. ΑΛΕΒΙΖΟΣ Σταύρος (Άτλας Καλλιθέας)
74κ.
1. ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ Χρήστος (Ολυμπιονίκης Νίκος Καρυπίδης)
2. ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΔΗΣ Χριστόφορος (Ολυμπιονίκης Νίκος Καρυπίδης)
3. ΜΑΚΡΥΛΑΚΗΣ Ευάγγελος (ΟΚΑ Αρκάδι)
3. ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ Νίκος (Τραπεζούντα)
79κ.
1. ΚΟΤΑΝΙΔΗΣ Γιώργος (Τραπεζούντα)
2. ΜΟΥΖΕΝΙΔΗΣ Αλέξανδρος (Τραπεζούντα)
3. ΝΙΚΟΠΟΛΙΔΗΣ Κωνσταντίνος (Άτλας Καλλιθέας)
3. ΟΥΖΟΥΝΑΚΗΣ Πέτρος (Δημοκρίτειο)
86κ.
1. ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ Θόδωρος (Τραπεζούντα)
2. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Κυριάκος (Δίας Αχαρνών)
3. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Γιώργος (Δίας Αχαρνών)
3. ΚΟΥΚΛΑΡΗΣ Άγγελος (Τραπεζούντα)
92κ.
1. ΜΠΛΙΑΤΖΕ Γκίβι (Τραπεζούντα)
2. ΣΩΤΗΡΙΑΔΗΣ Κυριάκος (ΓΟ Ευόσμου)
3. ΓΚΟΛΙΑΣ Γιάννης (Δίας Αχαρνών)
3. ΙΩΣΗΦΙΔΗΣ Θεόδωρος (Τραπεζούντα)
97κ.
1. ΑΥΤΟΦΟΡΙΔΗΣ Χαράλαμπος (Δημοκρίτειο)
2. ΓΚΕΝΤΣΟΣ Γιάννης (Ολυμπιονίκης Νίκος Καρυπίδης)
3. ΜΑΡΑΓΚΟΠΟΥΛΟΣ Γιάννης (Τραπεζούντα)
3. ΣΥΛΛΑΙΟΣ Φιλλήμων (Δίας Αχαρνών)
125κ.
1. ΧΟΣΟΝΟΦ Αζαμάτ (Άρκων)
2. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Γιάννης (ΓΣ Κορωπίου)
3. ΚΑΠΑΘΑΝΑΣΙΔΗΣ Θανάσης (Πολυνίκης)
3. ΤΣΙΟΒΟΛΟΣ Απόστολος (ΑΣ Τρικάλων)
Πηγή: ΕΛ.Ο.Π.