Πολίτες ή οπαδοί;

Facebook και palema.gr Twitter και palema.gr GooglePlus και palema.gr RSS και palema.gr

Ολοκληρώθηκε την Κυριακή 08/04/12 στο κλειστό Γυμναστήριο των Σερρών η τελική φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος εφήβων ελευθέρας Πάλης.

Όρθιος ο Ηρακλής στο Πανελλήνιο ανδρών

Γράφτηκε από τον Πέμπτη, 09 Φεβρουαρίου 2012 14:09

Με 100% επιτυχία επέστρεψαν οι αθλητές του τμήματος πάλης του Ηρακλή Θεσσαλονίκης από τους τελικούς του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Ανδρών που διεξήχθη στην Αθήνα το Σάββατο 04/02/2012. Και οι τέσσερις αθλητές που αγωνιστήκαν πήραν μετάλλιο και δώνανε τον καλύτερο τους εαυτό για να κατακτήσουν τον στόχο τους. Κατέκτησαν ένα (1) χρυσό, ένα (1) ασημένιο και δύο (2) χάλκινα μετάλλια.

Την Κυριακή 29 Μαΐου 2011 ολοκληρώθηκε στη Μίκρα της Θεσσαλονίκης η Β' φάση του πανελληνίου περιφερειακού πρωταθλήματος των ανδρών. Ήταν η τελευταία ευκαιρία των αθλητών να πάρουν την πρόκριση για την 8άδα του πανελληνίου πρωταθλήματος που θα διεξαχθεί στις 9 Ιουλίου 2011, στην Αθήνα. Οι αθλητές του συλλόγου, Παπαδόπουλος Γιάννης και Χαλκιάς Νίκος κατέκτησαν τα ασημένια μετάλλια και πήραν άξια την πρόκριση για την τελική φάση.

2ο Μεσογειακό Τουρνουά πάλης, Μαυροβούνιο

Γράφτηκε από τον Πέμπτη, 16 Ιουνίου 2011 00:00

Από 09 έως 12 Ιουνίου 2011 διεξήχθη στο Μαυροβούνιο το 2ο Μεσογειακό Τουρνουά πάλης. Ο θεσμός ξεκίνησε το 2010 στην Τουρκία. Φέτος έγινε στην πόλη Budva του Μαυροβουνίου και συμμετείχαν αθλητές από 9 χώρες. Αυτές ήταν: Αλβανία, Γαλλία, Ελλάδα, Ιταλία, Κύπρος, Μονακό, Μαυροβούνιο, Σερβία, Τουρκία. Με τα χρώματα της Εθνικής Ελλάδος συμμετείχαν και δυο αθλητές του Ηρακλή Θεσσαλονίκης. Στα 84 κιλά, ο Μπεντινίδης Εμζάριος και στα 120 κιλά, ο Γιαγιάς Σταμάτης.

Χάλκινος ο Κατσαμπούκας του Ηρακλή

Γράφτηκε από τον Πέμπτη, 12 Μαΐου 2011 13:55

Την Κυριακή 08/05/11 ολοκληρώθηκε στα Κουφάλια η τελική φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος των παίδων. Ο αθλητής του συλλόγου μας Κατσαμπούκας Γεώργιος κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στα 58 κιλά και έτσι στέφτηκε για πρώτη φορά πανελληνιονίκης. Η προσπάθεια του αθλητή ξεκίνησε φέτος το Φεβρουάριο στο τουρνουά "Μακεδονία" που πήρε το χάλκινο μετάλλιο και συνεχίστηκε το Μάρτιο στη Γ' Φάση του πανελλήνιου περιφερειακού πρωταθλήματος όπου κατέκτησε άξια το ασημένιο μετάλλιο. Την δικαίωση της προσπάθειας του την έκανε την Κυριακή με την κατάκτηση του χάλκινου μεταλλίου στον τελικό του πανελληνίου πρωταθλήματος.

Ηρακλή, παίδες και έφηβοι

Γράφτηκε από τον Κυριακή, 27 Μαρτίου 2011 15:00

Το Σαββατοκύριακο 19-20/03/11 έγινε στα Κουφάλια η Γ' φάση του πανελληνίου περιφερειακού πρωταθλήματος παίδων-εφήβων της Πάλης. Ήτανε η τελευταία ευκαιρία των αθλητών να προκριθούν στην 8άδα του πανελληνίου πρωταθλήματος.

Μπεντινίδης και Τσικοβάνι με μετάλλια

Γράφτηκε από τον Κυριακή, 20 Μαρτίου 2011 13:19

Με δυο μετάλλια επέστρεψαν οι αθλητές της Πάλης του Ηρακλή Θες/νίκης, Μπεντινίδης Εμζάριος και Τσικοβάνι Μιχάλης.

Με το δεξί οι παλαιστές του Ηρακλή

Γράφτηκε από τον Δευτέρα, 07 Μαρτίου 2011 13:33

Με το δεξί ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους οι αθλητές πάλης του Ηρακλή Θεσ/νίκης για το έτος 2011.

Κοπή πίτας του Ηρακλή Θεσσαλονίκης

Γράφτηκε από τον Κυριακή, 06 Μαρτίου 2011 13:57

Παρουσία του κ. Γωγάκου πραγματοποιήθηκε η κοπή πίτας των πρωταθλητών του τμήματος Πάλης του Ηρακλή Θεσ/νίκης.

Απολογισμός 2010 του Ηρακλή

Γράφτηκε από τον Δευτέρα, 17 Ιανουαρίου 2011 08:26

Πολύ πετυχημένη μπορεί να χαρακτηριστεί η αγωνιστική περίοδος 2010 για το τμήμα πάλης του Ηρακλή Θεσσαλονίκης. Οι αθλητές του Ηρακλή είχαν μια πολύ καλή παρουσία στα Πανελλήνια Πρωταθλήματα, αφού οι 11 από αυτούς κατάφεραν να αναδειχτούν Πανελληνιονίκες στις κατηγορίες Εφήβων και Ανδρών. Ενώ κορυφαία στιγμή για την ομάδα είναι η κατάκτηση της 5ης θέσης στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα εφήβων από τον Μπουτακίδη Αλέξανδρο στα 120 κιλά.