palema.gr Ημερολόγιο Το εθνικό αγωνιστικό πρόγραμμα της ΕΛ.Ο.Π. για το 2018

Το εθνικό αγωνιστικό πρόγραμμα της ΕΛ.Ο.Π. για το 2018

24

Νοέ
2017

Το αγωνιστικό πρόγραμμα για το ημερολογιακό έτος του 2018 για όλες της ηλικιακές κατηγορίες και στα τρία στυλ Ολυμπιακής πάλης καθώς και στο Grappling, ανακοίνωσε η ΕΛ.Ο.Π.

Το οποίο έχει ως ακολούθως:

Εθνικό αγωνιστικό πρόγραμμα 2018
Μήνας Σαββατοκύριακο Αθλητική διοργάνωση
Τόπος διεξαγωγής
Διαβάθμιση
διοργάνωσης
Ηλικιακή κατηγορία
Στυλ
Ιανουάριος
30/12 – 31/12
06-07/01
Θεοφάνεια
13-14/01
20-21/01
27-28/01 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
Αττική
(Δημοτικό Γυμναστήριο Ζωφριάς)
Τελική φάση Ανδρών & Γυναικών Ελ/κή
&
Ελ/ρα
Φεβρουάριος
03-04/02 ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ
Κιλκίς
(Ευρωπός)
Αναπτυξιακό Προπαμπαίδων
&
Προπαγκορασίδων
(2006-07, 2008-09, 2010-11)
Ελ/κή
&
Ελ/ρα
10-11/02 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
Αττική
(Άνω Λιόσια)
Τελική Φάση Παίδων & Κορασίδων Ελ/κή
&
Ελ/ρα
17-18/02
(Καθαρά Δευτέρα)

Ελ/κή
&
Ελ/ρα
24-25/02 ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ
Αθήνα Αναπτυξιακό Προπαμπαίδων
&
Προπαγκορασίδων
(2006-07, 2008-09, 2010-11)
Ελ/κή
&
Ελ/ρα
Μάρτιος
03-04/03 ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ
Λάρισα Αναπτυξιακό Προπαμπαίδων
&
Προπαγκορασίδων
(2006-07, 2008-09, 2010-11)
Ελ/κή
&
Ελ/ρα
10-11/03 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
Θεσσαλονίκη
(Πολίχνη)
Τελική Φάση Εφήβων &
Νεανίδων
17-18/03 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
Σέρρες Τελική Φάση Παμπαίδων &
Παγκορασίδων
Ελ/κή
&
Ελ/ρα
24-25/03
(Εθνική εορτή)
31-01/04
(28/03/2017)
ΣΧΟΛΙΚΟ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
Βόλος Τελική Φάση Α’, Β’ και Γ’ Λυκείου
στις Ολυμπιακές κατηγορίες βάρους
Ελ/κή & Ελ/ρα
Απρίλιος
07-08/04
(Κυριακή του Πάσχα)
14-15/04
21-22/04
28-29/04
Μάϊος
05-06/05
12-13/05 2ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΑΛΗΣ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ
Μεσσήνη Τουρνουά Ανδρών/Γυναικών, Εφήβων/Νεανίδων, Παίδων/Κορασίδων & Προπαμπαίδων/Προπαγκορασίδων Ελ/κή & Ελ/ρα
19-20/05 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
Κατερίνη Τελική Φάση Ανδρών/Γυναικών, Εφήβων/Νεανίδων & Παίδων/Κορασίδων Πάλη
στην
Άμμο
26-27/05
Ιούνιος
02-03/06
(Αγίου Πνεύματος)
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ
Κεντρική Ελλάδα Τουρνουά Παμπαίδες Ελ/κή
&
Ελ/ρα
09-10/06
Ελ/κή
&
Ελ/ρα
16-17/06
23-24/06
30/06 – 01/07 METEORA WRESTLING ACADEMY Κεντρική Ελλάδα Διεθνές Τουρνουά Παμπαίδες/Παίδες, και Παγκορασίδες/Κορασίδες Ελ/κή
&
Ελ/ρα
Ιούλιος
07-08/07
14-15/07 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
Δεν έχει καθοριστεί Αναπτυξιακό Πάλη
στην
Άμμο
21-22/07
28-29/07
Αύγουστος
04-05/08
11-12/08
18-19/08
25-26/08
Σεπτέμβριος
01-02/09
08-09/09 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Δεν έχει καθοριστεί Αναπτυξιακό Πάλη
στην
Αμμο
15-16/09
22-23/09
29-30/09
Οκτώβριος
06-07/10 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Αθήνα Αναπτυξιακό Ελ/κή
&
Ελ/ρα
13-14/10
20-21/10 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Θεσσαλονίκη Αναπτυξιακό Ελ/κή
&
Ελ/ρα
27-28/10
(Επέτειος του ΟΧΙ)
Νοέμβριος
03-04/11 ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
Δεν έχει καθοριστεί Αναπτυξιακό Ελ/κή
&
Ελ/ρα
10-11/11 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
Τελική Φάση Ανδρών & Γυναικών Grappling
17-18/11 ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ
Λάρισα Αναπτυξιακό Προπαμπαίδων
&
Προπαγκορασίδων
(2006-07, 2008-09, 2010-11)
Ελ/κή
&
Ελ/ρα
24-25/11 ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ
Λάρισα Αναπτυξιακό Προπαμπαίδων
&
Προπαγκορασίδων
(2006-07, 2008-09, 2010-11)
Ελ/κή
&
Ελ/ρα
Δεκέμβριος
01-02/12 ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ
Λάρισα Αναπτυξιακό Προπαμπαίδων
&
Προπαγκορασίδων
(2006-07, 2008-09, 2010-11)
Ελ/κή
&
Ελ/ρα
08-09/12
15-16/12
22-23/12
29-30/12

Comments

mm

Διαχειριστής του www.palema.gr, Καθηγητής Φυσικής Αγωγής και προπονητής πάλης στον Παλαιστικό Σύλλογο Αλεξάνδρειας Ὁ Ἠμαθίων.

Το εθνικό αγωνιστικό πρόγραμμα της ΕΛ.Ο.Π. για το 2018