Πολίτες ή οπαδοί;

Facebook και palema.gr Twitter και palema.gr GooglePlus και palema.gr RSS και palema.gr

Παρακολουθήστε σε ζωντανή αναμετάδοση το Παγκόσμιο πρωτάθλημα πάλης ανδρών και γυναικών ηλικίας Κάτω των 23 ετών, το οποίο διεξάγετε από τις 21 έως και τις 26 Νοεμβρίου, στην πόλη "Bydgoszcz" της Πολωνίας.

Η διαφορά ώρας μεταξύ Ελλάδας και Πολωνίας είναι μία (-1) ώρα, δηλαδή στις 10:00 ώρα Πολωνίας η ώρα στην Ελλάδα είναι 11:00.

Το πρόγραμμα των αγώνων

Τρίτη 21 Νοεμβρίου - Ελληνορωμαϊκή ανδρών κατ. 71, 75, 85 και 98 κιλά,
10:00 έως 15:00 - Προκριματικοί και ρεπεσάζ,
17:00 έως 17:45 - Τελετή έναρξης,
18:00 έως 20:30 - Τελικοί και απονομές

Τετάρτη 22 Νοεμβρίου - Ελληνορωμαϊκή γυναικών κατ. 59, 66, 80 και 130 κιλά,
10:00 έως 15:00 - Προκριματικοί και ρεπεσάζ,
18:00 έως 20:30 - Τελικοί και απονομές

Πέμπτη 23 Νοεμβρίου - Ελευθέρα γυναικών κατ. 55, 58, 63 και 75 κιλά,
10:00 έως 15:00 - Προκριματικοί και ρεπεσάζ,
18:00 έως 20:30 - Τελικοί και απονομές

Παρασκευή 24 Νοεμβρίου - Ελευθέρα γυναικών κατ. 48, 53, 60 και 69 κιλά,
10:00 έως 15:00 - Προκριματικοί και ρεπεσάζ,
18:00 έως 20:30 - Τελικοί και απονομές

Σάββατο 25 Νοεμβρίου - Ελευθέρα ανδρών κατ. 57, 61, 86 και 125 κιλά,
10:00 έως 16:00 - Προκριματικοί και ρεπεσάζ,
19:00 έως 21:30 - Τελικοί και απονομές

Κυριακή 26 Νοεμβρίου - Ελευθέρα ανδρών κατ. 65, 70, 74 και 97 κιλά,
10:00 έως 15:00 - Προκριματικοί και ρεπεσάζ,
18:00 έως 20:30 - Τελικοί και απονομές,
21:30 έως 22:30 - Επίσημο δείπνο

Περισσότερες πληροφορίες στην επίσημη ιστοσελίδα των αγώνων.

Παρακολουθήστε σε ζωντανή αναμετάδοση το Βαλκανικό Πρωτάθλημα Παμπαίδων/Παίδων και Παγκορασίδων/Κορασίδων το οποίο φιλοξενείται στην πόλη Murska Sobota της Σλοβενίας, από 3 έως 5 Νοεμβρίου 2017.

Να σημειώσουμε ότι υπάρχει διαφορά μίας ώρας με την Σλοβενία (στις 9 ώρα Σλοβενίας στην Ελλάδα είναι 10:00).

Ζωντανή Αναμετάδοση στον ακόλουθο σύνδεσμο.

Το πρόγραμμα των αγώνων

Παρασκευή 3 Νοεμβρίου - Όλες οι κατηγορίες παμπαίδων και παγκορασίδων,
09:00 - 14:00 - Προκριματικοί και ρεπεσάζ
16:00 - 16:30 - Τελετή έναρξης
17:00 - 20:00 - Τελικοί και απονομές

Σάββατο 4 Νοεμβρίου - Όλες οι κατηγορίες παίδων και κορασίδων,
09:00 - 14:00 - Προκριματικοί και ρεπεσάζ
17:00 - 20:00 - Τελικοί και απονομές

Κυριακή 5 Νοεμβρίου - Κατηγορίες - Άνδρες 90 και +90 κιλά,
09:00 - 16:30 - Προκριματικοί, ρεπεσάζ, τελικοί και απονομέ

Περισσότερες πληροφορίες στην επίσημη ιστοσελίδα των αγώνων.

Παρακολουθήστε σε μαγνητοσκοπημένη αναμετάδοση το φετινό Beat the Streets του Los Angeles. Στην αθλητική αυτή διοργάνωση η εθνική γυναικών των ΗΠΑ αντιμετώπισε χθες Κυριακή 29 Οκτωβρίου την εθνική ομάδα της Ιαπωνίας.

Μαγνητοσκοπημένη αναμετάδοση από την Παλαίστρα.

Ακολουθεί το πρόγραμμα των αγώνων:

  • 72 kg - Adeline Gray (USA) εναντίον Mei Shindo (JPN)
  • 68 kg - Tamyra Mensah (USA) εναντίον Mai Hayakawa (JPN),
  • 65 kg - Miwa Morikawa (JPN) εναντίον Maya Nelson (USA),
  • 62 kg - Mallory Velte (USA) εναντίον Atena Kodama (JPN),
  • 59 kg - Kiwa Sakae (JPN) εναντίον Alli Ragan (USA),
  • 55 kg - Andoria Hanako Sawa (JPN) εναντίον Gracie Figueroa (USA),
  • 57 kg - Kayla Miracle (USA) εναντίον Yoshimi Kayama (JPN),
  • 53 kg - Sarah Hildebrandt (USA) εναντίον Yuri Yonamine (JPN),
  • 50 kg - Victoria Anthony (USA) εναντίον Kika Kagata (JPN), και
  • 76 kg - Rino Abo (JPN) εναντίον Victoria Francis (USA).

Περισσότερες πληροφορίες στην επίσημη ιστοσελίδα των αγώνων.

Παρακολουθήστε σε ζωντανή αναμετάδοση το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα πάλης στην Άμμο το οποίο φιλοξενείται στην πόλη Dalyan της Τουρκίας, από 13 έως 15 Οκτωβρίου 2017.

Να σημειώσουμε ότι υπάρχει δεν υπάρχει διαφορά ώρας μεταξύ Ελλάδας και Τουρκίας.

Ζωντανή Αναμετάδοση από την Παλαίστρα Α και την Παλαίστρα Β.

Το πρόγραμμα των αγώνων

Παρασκευή 13 Οκτωβρίου - Κατηγορίες - Παίδες: 60 και 70 κιλά, Κορασίδες +50 κιλά - Έφηβοι 60 κιλά και 80 κιλά, Νεάνιδες 60 και +60 κιλά - Άνδρες 70 και 80 κιλά, Γυναίκες +70 κιλά,
10:00 - 14:00 - Προκριματικοί και ρεπεσάζ
16:30 - 17:00 - Τελετή έναρξης
17:00 - 19:00 - Τελικοί και απονομές

Σάββατο 14 Οκτωβρίου - Κατηγορίες - Παίδες: +70 κιλά, Κορασίδες 50 κιλά - Έφηβοι 70 κιλά και +80 κιλά, Νεάνιδες 50 κιλά - Άνδρες 90 και +90 κιλά, Γυναίκες 60 και 70 κιλά,
10:00 - 14:00 - Προκριματικοί και ρεπεσάζ
17:00 - 19:00 - Τελικοί και απονομές

Κυριακή 15 Οκτωβρίου - Κατηγορίες - Άνδρες 90 και +90 κιλά,
09:00 - 13:00 - Τουριστική εκδρομή
17:00 - 19:00 - Προκριματικοί, ρεπεσάζ, τελικοί και απονομές
20:00 - Επίσημο δείπνο

Περισσότερες πληροφορίες στην επίσημη ιστοσελίδα των αγώνων.

Παρακολουθήστε σε ζωντανή αναμετάδοση το Παγκόσμιο πρωτάθλημα πάλης παλαιμάχων το οποίο διεξάγετε από τις 09 έως και τις 15 Οκτωβρίου, στο Plovdiv της Βουλγαρίας.

Η ζωντανή αναμετάδοση θα ξεκινήσει την Τρίτη στις 09:00, οι σύνδεσμοι αναμετάδοσης είναι οι:

Το πρόγραμμα των αγώνων:

Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017
09:00 έως 14:00 -
Προκριματικοί γύροι και ρεπεσάζ των ηλικιακών κατηγοριών Β και Ε της ελληνορωμαϊκής,
Έως και τις 12:00 - Οριστική δήλωση συμμετοχής στις ηλικιακές κατηγορίες C και D της ελληνορωμαϊκής,
16:00 έως 17:00 - Ιατρική εξέταση στις ηλικιακές κατηγορίες C και D της ελληνορωμαϊκής,

17:15 έως 17:45 - Ζύγιση στις ηλικιακές κατηγορίες C και D της ελληνορωμαϊκής,
18:00 έως 18:30 - Τελετή έναρξης,
18:30 έως 21:30 - Τελικοί των ηλικιακών κατηγοριών Β και Ε της ελληνορωμαϊκής

Τετάρτη 11 Οκτωβρίου 2017
09:00 έως 14:00 -
Προκριματικοί γύροι και ρεπεσάζ των ηλικιακών κατηγοριών C και D της ελληνορωμαϊκής,
Έως και τις 12:00 - Οριστική δήλωση συμμετοχής στις ηλικιακές κατηγορίες C και D της ελληνορωμαϊκής,
16:00 έως 17:00 - Ιατρική εξέταση της ηλικιακής κατηγορίας A της ελληνορωμαϊκής,

17:15 έως 17:45 - Ζύγιση στην ηλικιακή κατηγορία A της ελληνορωμαϊκής,
18:00 έως 21:30 - Τελικοί των ηλικιακών κατηγοριών C και D της ελληνορωμαϊκής

Πέμπτη 12 Οκτωβρίου 2017
09:00 έως 14:00 -
Προκριματικοί γύροι και ρεπεσάζ της ηλικιακής κατηγορίας Α της ελληνορωμαϊκής,
Έως και τις 12:00 - Οριστική δήλωση συμμετοχής στις ηλικιακές κατηγορίες B και E της ελευθέρας,
16:00 έως 17:00 - Ιατρική εξέταση στις ηλικιακές κατηγορίες B και E της ελευθέρας,

17:15 έως 17:45 - Ζύγιση στις ηλικιακές κατηγορίες B και E της ελευθέρας,
18:00 έως 20:00 - Τελικοί στην ηλικιακή κατηγορία A της ελληνορωμαϊκής

Παρασκευή 13 Οκτωβρίου 2017
09:00 έως 14:00 -
Προκριματικοί γύροι και ρεπεσάζ των ηλικιακών κατηγοριών Β και Ε της ελευθέρας,
Έως και τις 12:00 - Οριστική δήλωση συμμετοχής στις ηλικιακές κατηγορίες C και D της ελευθέρας,
16:00 έως 17:00 - Ιατρική εξέταση στις ηλικιακές κατηγορίες C και D της ελευθέρας,

17:15 έως 17:45 - Ζύγιση ηλικιακές κατηγορίες C και D της ελευθέρας,
18:00 έως 18:30 - Τελετή έναρξης,
18:00 έως 20:00 - Τελικοί των ηλικιακών κατηγοριών Β και Ε της ελευθέρας

Σάββατο 14 Οκτωβρίου 2017
09:00 έως 14:00 -
Προκριματικοί γύροι και ρεπεσάζ των ηλικιακών κατηγοριών C και D της ελευθέρας,
Έως και τις 12:00 - Οριστική δήλωση συμμετοχής στην ηλικιακή κατηγορία Α της ελευθέρας,
16:00 έως 17:00 - Ιατρική εξέταση στην ηλικιακή κατηγορία A της ελευθέρας,

17:15 έως 17:45 - Ζύγιση στην ηλικιακή κατηγορία A της ελευθέρας,
18:00 έως 20:00 - Τελικοί των ηλικιακών κατηγοριών C και D της ελευθέρας

Κυριακή 15 Οκτωβρίου 2017
09:00 έως 14:00 -
Προκριματικοί γύροι και ρεπεσάζ στην ηλικιακή κατηγορία A της ελευθέρας,
16:30 έως 19:30 - Τελικοί στην ηλικιακή κατηγορία A της ελευθέρας,
20:30 έως 22:30 - Επίσημο δείπνο

Δευτέρα 16 Οκτωβρίου 2017 - Αναχώρηση αποστολών

Περισσότερες πληροφορίες στην επίσημη ιστοσελίδα των αγώνων.

Παρακολουθήστε σε ζωντανή αναμετάδοση το Παγκόσμιο πρωτάθλημα πάλης παίδων/κορασίδων το οποίο διεξάγετε από τις 04 έως και τις 10 Σεπτεμβρίου, στο Ολυμπιακό Κέντρο Πάλης στα Άνω Λιόσια.

Η ζωντανή αναμετάδοση θα ξεκινήσει την Δευτέρα στις 10:30, οι σύνδεσμοι αναμετάδοσης είναι οι:

Η προκήρυξη των αγώνων

Σάββατο 02 Σεπτεμβρίου - Αφίξεις αποστολών

Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2017
Έως και τις 12:00 - Οριστική δήλωση συμμετοχής στις κατηγορίες 50, 54, 58, 63 και 100 κιλών ελληνορωμαϊκής παίδων,
13:30 έως 14:30 - Σύσκεψη διαιτησίας,
16:45 έως 17:00 - Τεχνική σύσκεψη,
17:00 έως 18:00 - Κλήρωση των κατηγοριών 50, 54, 58, 63 και 100 κιλών ελληνορωμαϊκής παίδων

Δευτέρα 04 Σεπτεμβρίου 2017
09:00 έως 09:30 - Ιατρική εξέταση και 1η ζύγιση των κατηγοριών 50, 54, 58, 63 και 100 κιλών ελληνορωμαϊκής παίδων,

10:30 έως 14:00 - Προκριματικοί γύροι των κατηγοριών 50, 54, 58, 63 και 100 κιλών ελληνορωμαϊκής παίδων,
Έως και τις 12:00 - Οριστική δήλωση συμμετοχής στις κατηγορίες 42, 46, 69, 76 και 85 κιλών ελληνορωμαϊκής παίδων,
14:00 έως 16:30 - Κλήρωση των κατηγοριών 42, 46, 69, 76 και 85 κιλών ελληνορωμαϊκής παίδων,
18:00 έως 18:30 - Τελετή έναρξης,
18:30 έως 20:00 - Ημιτελικοί των κατηγοριών 50, 54, 58, 63 και 100 κιλών ελληνορωμαϊκής παίδων

Τρίτη 05 Σεπτεμβρίου 2017
09:00 έως 09:30 - Ιατρική εξέταση και 1η ζύγιση των κατηγοριών 42, 46, 69, 76 και 85 κιλών ελληνορωμαϊκής παίδων,
09:30 έως 09:45 - 2η ζύγιση των κατηγοριών 50, 54, 58, 63 και 100 κιλών ελληνορωμαϊκής παίδων,

10:30 έως 14:00 - Προκριματικοί γύροι των κατηγοριών 42, 46, 69, 76 και 85 κιλών ελληνορωμαϊκής παίδων,
10:30 έως 14:00 - Ρεπεσάζ
των 50, 54, 58, 63 και 100 κιλών ελληνορωμαϊκής παίδων,
Έως και τις 12:00 - Οριστική δήλωση συμμετοχής στις κατηγορίες 38, 43, 49, 56 και 65 κιλών ελευθέρας κορασίδων,
16:00 έως 16:30 - Κλήρωση των κατηγοριών 38, 43, 49, 56 και 65 κιλών ελευθέρας κορασίδων,
17:30 έως 18:00 - Ημιτελικοί των κατηγοριών 42, 46, 69, 76 και 85 κιλών ελληνορωμαϊκής παίδων,
18:00 έως 20:00 - Τελικοί των κατηγοριών 50, 54, 58, 63 και 100 κιλών ελληνορωμαϊκής παίδων και απονομές

Τετάρτη 06 Σεπτεμβρίου 2017
09:00 έως 09:30 - Ιατρική εξέταση και 1η ζύγιση των κατηγοριών 38, 43, 49, 56 και 65 κιλών ελευθέρας κορασίδων,
09:30 έως 09:45 - 2η ζύγιση των κατηγοριών 42, 46, 69, 76 και 85 κιλών ελληνορωμαϊκής παίδων,

10:30 έως 13:00 - Προκριματικοί γύροι των κατηγοριών 38, 43, 49, 56 και 65 κιλών ελευθέρας κορασίδων,
10:30 έως 13:00 - Ρεπεσάζ των 42, 46, 69, 76 και 85 κιλών ελληνορωμαϊκής παίδων,
Έως και τις 12:00 - Οριστική δήλωση συμμετοχής στις κατηγορίες 40, 46, 52, 60 και 70 κιλών ελευθέρας κορασίδων,
13:00 έως 13:30 - Κλήρωση των κατηγοριών 40, 46, 52, 60 και 70 κιλών ελευθέρας κορασίδων,
17:30 έως 18:00 - Ημιτελικοί των κατηγοριών 38, 43, 49, 56 και 65 κιλών ελευθέρας κορασίδων,
18:00 έως 20:00 - Τελικοί των κατηγοριών 42, 46, 69, 76 και 85 κιλών ελληνορωμαϊκής παίδων και απονομές

Πέμπτη 07 Σεπτεμβρίου 2017
09:00 έως 09:30 - Ιατρική εξέταση και 1η ζύγιση των κατηγοριών 40, 46, 52, 60 και 70 κιλών ελευθέρας κορασίδων,
09:00 έως 09:15 - 2η ζύγιση των κατηγοριών 38, 43, 49, 56 και 65 κιλών ελευθέρας κορασίδων,

10:30 έως 13:00 - Προκριματικοί γύροι των κατηγοριών 40, 46, 52, 60 και 70 κιλών ελευθέρας κορασίδων,
10:30 έως 13:00 - Ρεπεσάζ των 38, 43, 49, 56 και 65 κιλών ελευθέρας κορασίδων,
Έως και τις 12:00 - Οριστική δήλωση συμμετοχής στις κατηγορίες 42, 50, 58, 69 και 85 κιλών ελευθέρας παίδων,
16:00 έως 16:30 - Κλήρωση των κατηγοριών 42, 50, 58, 69 και 85 κιλών ελευθέρας παίδων,
17:30 έως 18:00 - Ημιτελικοί των κατηγοριών 40, 46, 52, 60 και 70 κιλών ελευθέρας κορασίδων,
18:00 έως 20:00 - Τελικοί των κατηγοριών 38, 43, 49, 56 και 65 κιλών ελευθέρας κορασίδων και απονομές

Παρασκευή 08 Σεπτεμβρίου 2017
09:00 έως 09:30 - Ιατρική εξέταση και 1η ζύγιση των κατηγοριών 42, 50, 58, 69 και 85 κιλών ελευθέρας παίδων,
09:30 έως 09:45 - 2η ζύγιση των κατηγοριών 40, 46, 52, 60 και 70 κιλών ελευθέρας κορασίδων,

10:30 έως 14:00 - Προκριματικοί γύροι των κατηγοριών 42, 50, 58, 69 και 85 κιλών ελευθέρας κορασίδων,
10:30 έως 14:00 - Ρεπεσάζ των 40, 46, 52, 60 και 70 κιλών ελευθέρας κορασίδων,
Έως και τις 12:00 - Οριστική δήλωση συμμετοχής στις κατηγορίες 46, 54, 63, 76 και 100 κιλών ελευθέρας παίδων,

14:00 έως 14:30 - Κλήρωση των κατηγοριών 46, 54, 63, 76 και 100 κιλών ελληνορωμαϊκής παίδων,
17:30 έως 18:00 - Ημιτελικοί των κατηγοριών 42, 50, 58, 69 και 85 κιλών ελληνορωμαϊκής παίδων,
18:00 έως 20:00 - Τελικοί των κατηγοριών 40, 46, 52, 60 και 70 κιλών ελευθέρας κορασίδων και απονομές

Σάββατο 09 Σεπτεμβρίου 2017
09:00 έως 09:30 - Ιατρική εξέταση και 1η ζύγιση των κατηγοριών 46, 54, 63, 76 και 100 κιλών ελευθέρας παίδων,
09:30 έως 09:45 - 2η ζύγιση των κατηγοριών 42, 50, 58, 69 και 85 κιλών ελευθέρας παίδων,

10:30 έως 14:00 - Προκριματικοί γύροι των κατηγοριών 46, 54, 63, 76 και 100 κιλών ελευθέρας παίδων,
10:30 έως 14:00 - Ρεπεσάζ των κατηγοριών 42, 50, 58, 69 και 85 κιλών ελευθέρας παίδων,
17:30 έως 18:00 - Ημιτελικοί των κατηγοριών 46, 54, 63, 76 και 100 κιλών ελευθέρας παίδων,
18:00 έως 20:00 - Τελικοί των κατηγοριών 42, 50, 58, 69 και 85 κιλών ελευθέρας παίδων και απονομές

Κυριακή 10 Σεπτεμβρίου 2017
09:00 έως 09:15 - 2η ζύγιση των κατηγοριών 46, 54, 63, 76 και 100 κιλών ελευθέρας παίδων,

15:30 έως 16:00 - Ρεπεσάζ των κατηγοριών 46, 54, 63, 76 και 100 κιλών ελευθέρας παίδων,
17:00 έως 19:00 - Τελικοί των κατηγοριών 46, 54, 63, 76 και 100 κιλών ελευθέρας παίδων και απονομές
20:00 -23:00 - Επίσημο δείπνο

Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου - Αναχώρηση αποστολών

Περισσότερες πληροφορίες στην επίσημη ιστοσελίδα των αγώνων.

Παρακολουθήστε σε ζωντανή αναμετάδοση το Παγκόσμιο πρωτάθλημα πάλης ανδρών/γυναικών το οποίο διεξάγετε από τις 21 έως και τις 26 Αυγούστου, στην πρωτεύουσα της Γαλλίας "Παρίσι".

Η διαφορά ώρας μεταξύ Ελλάδας και Γαλλίας είναι μία (-1) ώρα, δηλαδή στις 10:00 ώρα Γαλλίας η ώρα στην Ελλάδα είναι 11:00.

Το πρόγραμμα των αγώνων

Δευτέρα 21 - Ελληνορωμαϊκή ανδρών κατ. 71, 75, 85 και 98 κιλά,
10:00 έως 17:00 - Προκριματικοί και ρεπεσάζ,
18:00 έως 18:45 - Τελετή έναρξης,
19:00 έως 21:30 - Τελικοί και απονομές

Τρίτη 22 Αυγούστου - Ελληνορωμαϊκή ανδρών κατ. 59, 66, 80 και 130 κιλά,
10:00 έως 17:00 - Προκριματικοί και ρεπεσάζ,
19:00 έως 21:30 - Τελικοί και απονομές

Τετάρτη 23 Αυγούστου - Ελευθέρα γυναικών κατ. 55, 58, 63 και 75 κιλά,
10:00 έως 16:00 - Προκριματικοί και ρεπεσάζ,
19:00 έως 21:30 - Τελικοί και απονομές

Πέμπτη 24 Αυγούστου - Ελευθέρα γυναικών κατ. 48, 53, 60 και 69 κιλά,
10:00 έως 16:00 - Προκριματικοί και ρεπεσάζ,
19:00 έως 21:30 - Τελικοί και απονομές

Παρασκευή 25 Αυγούστου - Ελευθέρα ανδρών κατ. 57, 61, 86 και 125 κιλά,
10:00 έως 16:00 - Προκριματικοί και ρεπεσάζ,
19:00 έως 21:30 - Τελικοί και απονομές

Σάββατο 26 Αυγούστου - Ελληνορωμαϊκή ανδρών κατ. 65, 70, 74 και 97 κιλά,
10:00 έως 16:00 - Προκριματικοί και ρεπεσάζ,
19:00 έως 21:30 - Τελικοί και απονομές

Κυριακή 27 Αυγούστου - Αναχώρηση αποστολών

Περισσότερες πληροφορίες στην επίσημη ιστοσελίδα των αγώνων.

Δηλώσεις της Προέδρου Βούλας Κοζομπόλη και της Γενικής Γραμματέα Βούλα Ζυγούρη του Συλλόγου Ελλήνων Ολυμπιονικών στις ειδήσεις του ΣΚΑΙ 05-08-2017 για την άδικη τροπολογία της κυβέρνησης σχετικά με την ανάκληση των αδειών πρακτορείων ΟΠΑΠ που έχουν δοθεί στους Ολυμπιονίκες

Παρακολουθήστε σε ζωντανή αναμετάδοση το Παγκόσμιο πρωτάθλημα πάλης εφήβων/νεανίδων το οποίο διεξάγετε από τις 01 έως και τις 06 Αυγούστου, στο "Tampere" της Φινλανδίας.

Δεν υπάρχει διαφορά ώρας μεταξύ Ελλάδας και Φινλανδίας.

Η προκήρυξη των αγώνων

Τρίτη 27 Ιουνίου - Ελευθέρα εφήβων κατ. 50, 60, 74 και 96 κιλά,
10:00 έως 14:00 - Προκριματικοί και ρεπεσάζ,
18:00 έως 18:30 - Τελετή έναρξης,
18:30 έως 20:30 - Τελικοί και απονομές

Τετάρτη 28 Ιουνίου - Ελευθέρα εφήβων κατ. 55, 66, 84 και 120 κιλά,
10:00 έως 14:00 - Προκριματικοί και ρεπεσάζ,
18:00 έως 20:00 - Τελικοί και απονομές

Πέμπτη 29 Ιουνίου - Ελευθέρα νεανίδων κατ. 44, 51, 59 και 67 κιλά,
10:00 έως 14:00 - Προκριματικοί και ρεπεσάζ,
18:00 έως 20:00 - Τελικοί και απονομές

Παρασκευή 30 Ιουνίου - Ελευθέρα νεανίδων κατ. 48, 55, 63 και 72 κιλά,
10:00 έως 14:00 - Προκριματικοί και ρεπεσάζ,
18:00 έως 20:00 - Τελικοί και απονομές

Σάββατο 01 Ιουλίου - Ελληνορωμαϊκή εφήβων κατ. 50, 60, 74 και 96 κιλά,
10:00 έως 14:00 - Προκριματικοί και ρεπεσάζ,
18:00 έως 20:00 - Τελικοί και απονομές

Κυριακή 02 Ιουλίου - Ελληνορωμαϊκή Ανδρών κατ. 55, 66, 84 και 120 κιλά,
10:00 - 14:00 Προκριματικοί και ρεπεσάζ,
18:00 - 20:00 Τελικοί και απονομές,
20:30 - Επίσημο δείπνο

Περισσότερες πληροφορίες στην επίσημη ιστοσελίδα των αγώνων.

Παρακολουθήστε σε ζωντανή αναμετάδοση το Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα πάλης παίδων/κορασίδων το οποίο διεξάγετε από τις 24 έως και τις 30 Ιουλίου, στην πρωτεύουσα της Βοσνίας & Ερζεγοβίνης "Sarajevo".

Η διαφορά ώρας μεταξύ Ελλάδας και Βοσνίας είναι μία (-1) ώρα, δηλαδή στις 10:00 ώρα Βοσνίας η ώρα στην Ελλάδα είναι 11:00.

Η προκήρυξη των αγώνων

Σάββατο 22 Ιουλίου - Αφίξεις αποστολών

Κυριακή 23 Ιουλίου 2017
Έως και τις 12:00 - Οριστική δήλωση συμμετοχής στις κατηγορίες 42, 50, 58, 69 και 85 κιλών ελευθέρας παίδων,
13:30 έως 14:30 - Σύσκεψη διαιτησίας,
15:00 έως 15:30 - Τεχνική σύσκεψη,
16:00 έως 16:30 - Κλήρωση των κατηγοριών 42, 50, 58, 69 και 85 κιλών ελευθέρας παίδων

Δευτέρα 24 Ιουλίου 2017
08:00 έως 09:00 - Ιατρική εξέταση και 1η ζύγιση των κατηγοριών 42, 50, 58, 69 και 85 κιλών ελευθέρας παίδων,

10:00 έως 14:00 - Προκριματικοί γύροι των κατηγοριών 42, 50, 58, 69 και 85 κιλών ελευθέρας παίδων,
Έως και τις 12:00 - Οριστική δήλωση συμμετοχής στις κατηγορίες 46, 54, 63, 76 και 100 κιλών ελευθέρας παίδων,
16:00 έως 16:30 - Κλήρωση των κατηγοριών 46, 54, 63, 76 και 100 κιλών ελευθέρας παίδων,
18:00 έως 18:30 - Τελετή έναρξης,
18:30 έως 20:00 - Ημιτελικοί των κατηγοριών 42, 50, 58, 69 και 85 κιλών ελευθέρας παίδων

Τρίτη 25 Ιουλίου 2017
08:00 έως 09:00 - Ιατρική εξέταση και 1η ζύγιση των κατηγοριών 46, 54, 63, 76 και 100 κιλών ελευθέρας παίδων,
09:00 έως 09:15 - 2η ζύγιση των κατηγοριών 42, 50, 58, 69 και 85 κιλών ελευθέρας παίδων,

10:00 έως 14:00 - Προκριματικοί γύροι των κατηγοριών 46, 54, 63, 76 και 100 κιλών ελευθέρας παίδων,
Έως και τις 12:00 - Οριστική δήλωση συμμετοχής στις κατηγορίες 38, 43, 49, 56 και 65 κιλών ελευθέρας κορασίδων,
16:00 έως 16:30 - Κλήρωση των κατηγοριών 38, 43, 49, 56 και 65 κιλών ελευθέρας κορασίδων,
17:30 έως 18:00 - Ημιτελικοί των κατηγοριών 46, 54, 63, 76 και 100 κιλών ελευθέρας παίδων,
18:00 έως 20:00 - Τελικοί των κατηγοριών 42, 50, 58, 69 και 85 κιλών ελευθέρας παίδων και απονομές

Τετάρτη 26 Ιουλίου 2017
08:00 έως 09:00 - Ιατρική εξέταση και 1η ζύγιση των κατηγοριών 38, 43, 49, 56 και 65 κιλών ελευθέρας κορασίδων,
09:00 έως 09:15 - 2η ζύγιση των κατηγοριών 46, 54, 63, 76 και 100 κιλών ελευθέρας παίδων,

10:00 έως 14:00 - Προκριματικοί γύροι των κατηγοριών 38, 43, 49, 56 και 65 κιλών ελευθέρας κορασίδων,
Έως και τις 12:00 - Οριστική δήλωση συμμετοχής στις κατηγορίες 38, 43, 49, 56 και 65 κιλών ελευθέρας κορασίδων,
16:00 έως 16:30 - Κλήρωση των κατηγοριών 40, 46, 52, 60 και 70 κιλών ελευθέρας κορασίδων,
17:30 έως 18:00 - Ημιτελικοί των κατηγοριών 38, 43, 49, 56 και 65 κιλών ελευθέρας κορασίδων,
18:00 έως 20:00 - Τελικοί των κατηγοριών 46, 54, 63, 76 και 100 κιλών ελευθέρας παίδων και απονομές

Πέμπτη 27 Ιουλίου 2017
08:00 έως 09:00 - Ιατρική εξέταση και 1η ζύγιση των κατηγοριών 40, 46, 52, 60 και 70 κιλών ελευθέρας κορασίδων,
09:00 έως 09:15 - 2η ζύγιση των κατηγοριών 38, 43, 49, 56 και 65 κιλών ελευθέρας κορασίδων,

10:00 έως 14:00 - Προκριματικοί γύροι των κατηγοριών 40, 46, 52, 60 και 70 κιλών ελευθέρας κορασίδων,
Έως και τις 12:00 - Οριστική δήλωση συμμετοχής στις κατηγορίες 42, 50, 58, 69 και 85 κιλών ελληνορωμαϊκής παίδων,
16:00 έως 16:30 - Κλήρωση των κατηγοριών 42, 50, 58, 69 και 85 κιλών ελληνορωμαϊκής παίδων,
17:30 έως 18:00 - Ημιτελικοί των κατηγοριών 40, 46, 52, 60 και 70 κιλών ελευθέρας κορασίδων,
18:00 έως 20:00 - Τελικοί των κατηγοριών 38, 43, 49, 56 και 65 κιλών ελευθέρας κορασίδων και απονομές

Παρασκευή 28 Ιουλίου 2017
08:00 έως 09:00 - Ιατρική εξέταση και 1η ζύγιση των κατηγοριών 42, 50, 58, 69 και 85 κιλών ελληνορωμαϊκής παίδων,
09:00 έως 09:15 - 2η ζύγιση των κατηγοριών 40, 46, 52, 60 και 70 κιλών ελευθέρας κορασίδων,

10:00 έως 14:00 - Προκριματικοί γύροι των κατηγοριών 42, 50, 58, 69 και 85 κιλών ελληνορωμαϊκής παίδων,
Έως και τις 12:00 - Οριστική δήλωση συμμετοχής στις κατηγορίες 46, 54, 63, 76 και 100 κιλών ελληνορωμαϊκής παίδων,
16:00 έως 16:30 - Κλήρωση των κατηγοριών 46, 54, 63, 76 και 100 κιλών ελληνορωμαϊκής παίδων,
17:30 έως 18:00 - Ημιτελικοί των κατηγοριών 42, 50, 58, 69 και 85 κιλών ελληνορωμαϊκής παίδων,
18:00 έως 20:00 - Τελικοί των κατηγοριών 40, 46, 52, 60 και 70 κιλών ελευθέρας κορασίδων και απονομές

Σάββατο 29 Ιουλίου 2017
08:00 έως 09:00 - Ιατρική εξέταση και 1η ζύγιση των κατηγοριών 46, 54, 63, 76 και 100 κιλών ελληνορωμαϊκής παίδων,
09:00 έως 09:15 - 2η ζύγιση των κατηγοριών 42, 50, 58, 69 και 85 κιλών ελληνορωμαϊκής παίδων,

10:00 έως 14:00 - Προκριματικοί γύροι των κατηγοριών 46, 54, 63, 76 και 100 κιλών ελληνορωμαϊκής παίδων,
10:00 έως 14:00 - Ρεπεσάζ των κατηγοριών 42, 50, 58, 69 και 85 κιλών ελληνορωμαϊκής παίδων,
17:30 έως 18:00 - Ημιτελικοί των κατηγοριών 46, 54, 63, 76 και 100 κιλών ελληνορωμαϊκής παίδων,
18:00 έως 20:00 - Τελικοί των κατηγοριών 42, 50, 58, 69 και 85 κιλών ελληνορωμαϊκής παίδων και απονομές

Κυριακή 30 Ιουλίου 2017
14:00 έως 14:15 - 2η ζύγιση των κατηγοριών 46, 54, 63, 76 και 100 κιλών ελληνορωμαϊκής παίδων,

15:30 έως 16:00 - Ρεπεσάζ των κατηγοριών 46, 54, 63, 76 και 100 κιλών ελληνορωμαϊκής παίδων,
17:00 έως 19:00 - Τελικοί των κατηγοριών 46, 54, 63, 76 και 100 κιλών ελληνορωμαϊκής παίδων και απονομές
21:00 -23:00 - Επίσημο δείπνο

Δευτέρα 31 Ιουλίου - Αναχώρηση αποστολών

Περισσότερες πληροφορίες στην επίσημη ιστοσελίδα των αγώνων.

Google+

 

Ημερολόγιο άρθρων

« Νοέμβριος 2017 »
Δευ Τρί Τετ Πέμ Παρ Σάβ Κυρ
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30