Το Σάββατο 2 και την Κυριακή 3 Μαρτίου πραγματοποιήθηκαν οι Αγώνες από τη Β’ προκριματική φάση του πανελλήνιου πρωταθλήματος ελληνορωμαϊκής & ελευθέρας πάλης παμπαίδων Α’ – Β’ και πανκορασίδων. Η διεξαγωγή των Αγώνων έλαβε χώρα στη Θεσσαλονίκη, στο Εθνικό Γυμναστήριο Μίκρας.
της Παγγέα Βασιλικής
Β’ προκριματική φάση
πανελλήνιου πρωταθλήματος
ελληνορωμαϊκής & ελευθέρας πάλης παμπαίδων Α’ – Β’ & πανκορασίδων
Θεσσαλονίκη 2 Μαρτίου 2013
Αποτελέσματα ελληνορωμαϊκής πάλης παμπαίδων Α’
42 κιλά
1ος: Τορτοπίδης Παύλος (Κρότων Κοζάνης)
47 κιλά
1ος: Τσατουριάν Ογκάνες (Α.Α.Π. Δράμας)
2ος: Πασχάλης Δημήτριος (Α.Α.Π. Δράμας)
3ος: Μακρίδης Κωνσταντίνος (Γ.Ο. Ευσ. Μα.)
4ος: Καφετζής Στέργιος (Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων)
53 κιλά
1ος: Νικήτας Εμμανουήλ (Αριστοτέλης)
2ος: Τζίμος Κωνσταντίνος (Α.Α.Π. Δράμας)
3ος: Δογάνης Νικόλαος (ΠΑΟΚ)
4ος: Μπούσης Λάμπρος – Παναγιώτης (Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων)
59 κιλά
1ος: Μπαφράλης Χρήστος (Αρχέλαος Κατερίνης)
2ος: Ζαπουνίδης Χρήστος (Αρχέλαος Κατερίνης)
3ος: Μάλιαγκας Αθανάσιος (Κρότων Κοζάνης)
4ος: Κωνσταντινίδης Γεώργιος – Νικηφόρος (Αρχέλαος Κατερίνης)
66 κιλά
1ος: Αργυρόπουλος Φώτιος (Α.Σ. Παλαίστρα Ελασσόνας)
2ος: Παγκρατίδης Παγκράτιος (ΒΑΟ)
3ος: Παπαλαζάρου Σπύρος (Εορδαία)
4ος: Κοκκώνης Ελευθέριος (ΒΑΟ)
73 κιλά
1ος: Αραπίδης Ιωάννης (Κρότων Κοζάνης)
2ος: Λυρατζής – Χούνας Χρήστος (Γ.Ο. Ευσ. Μα.)
3ος: Παπαλίτσας Ευάγγελος (Πλαστήρας)
4ος: Γρηγοριάδης Σάββας (Αρχέλαος Κατερίνης)
85 κιλά
1ος: Τσάρδας Θεόδωρος (Εορδαία)
2ος: Αγγέλης Ζώτης (Γ.Α.Σ. Ολυμπ.)
3ος: Κουντούρας Ευστράτιος (ΒΑΟ)
4ος: Τσαπάρας Παναγιώτης (Ήφαιστος Βαθυλάκκου)
Αποτελέσματα Ελληνορωμαϊκής Παμπαίδων Β’
38 κιλά
1ος: Πετρόπουλος Αντρέας (Α.Α.Π. Δράμας)
2ος: Κωνσταντινίδης Γεώργιος (Α.Α.Π. Δράμας)
42 κιλά
1ος: Νικήτας Γαβριήλ (Αριστοτέλης)
2ος: Σωτηριάδης Γεώργιος – Θεόδωρος (ΠΑΟΚ)
3ος: Παπαδόπουλος Γεώργιος (Φλόγα Ξάνθης)
47 κιλά
1ος: Σωτηριάδης Αβραάμ (ΠΑΟΚ)
2ος: Τσιφτσάκης Γεώργιος (Εορδαία)
3ος: Βάρνας Θωμάς (Αρχέλαος Κατερίνης)
3ος: Δουκάκης Δούκας (ΠΑΟΚ)
5ος: Νάσκος Δημοσθένης (Α.Α.Π. Δράμας)
53 κιλά
1ος: Παπαδόπουλος Ανέστης (Α.Α.Π. Δράμας)
2ος: Εμμανουήλ Παναγιώτης (Εορδαία)
3ος: Μουραντιάν Αλέξανδρος (Φλόγα Ξάνθης)
3ος: Παπαμιχαήλ Αναστάσιος (Αριστοτέλης)
59 κιλά
1ος: Φωτιάδης Θεόδωρος – Ραφαήλ (Μακεδόνων)
2ος: Τσομπανούδης Δημήτριος (Γ.Ο. Ευσ. Μα.)
3ος: Νικολαῒδης Δημήτριος (Κρότων Κοζάνης)
3ος: Πεπές Παναγιώτης (Αριστοτέλης Καλαμαριάς)
5ος: Σεργίνης Άγγελος (ΠΑΟΚ)
5ος: Αθανασιάδης Γεώργιος (Εορδαία)
7ος: Τσαρσηταλίδης Χρήστος (Α.Σ. Ήφαιστος Βαθυλάκκου)
66 κιλά
1ος: Παγκαλίδης Ηλίας (Μακεδόνων)
2ος: Τσαμπαζλής Χαράλαμπος (Κρότων Κοζάνης)
3ος: Πολυχρονίδης Κωνσταντίνος (Κρότων Κοζάνης)
3ος: Κυριατζίδης Δημήτριος (ΒΑΟ)
73 κιλά
1ος: Ξυνόπουλος Ιωάννης (Κρότων Κοζάνης)
2ος: Σούφης Ευστάθιος (Γ.Ο. Ευσ. Μα.)
3ος: Μιντσιβίρης Γεώργιος (Πλαστήρας)
85 κιλά
1ος: Σισμάνης Παναγιώτης (Κρότων Κοζάνης)
Προσοχή
- Η κατάταξη των αθλητών είναι και κλήρωση για τον τελικό του Πανελληνίου πρωταθλήματος.
- Οι αθλητές δεν έχουν δικαίωμα αλλαγής κατηγορίας βάρους.
Οι τελικοί αγώνες του πανελλήνιου πρωταθλήματος ελληνορωμαϊκής & ελευθέρας πάλης για παμπαίδες Α’ – Β’ & για πανκορασίδες είναι προγραμματισμένοι για το Σάββατο 6 Απριλίου.