Με τους αγώνες της ελληνορωμαϊκής σε έφηβους και παίδες, έπεσε στο κλειστό γυμναστήριο της Μίκρας στην Θεσσαλονίκη, η αυλαία και της B’ προκριματικής φάσης του πανελλήνιου πρωταθλήματος.
Οι τέσσερις πρώτοι από κάθε κατηγορία προκρίθηκαν στην τελική φάση της διοργάνωσης που για μεν τους έφηβους θα πραγματοποιηθεί 4-5 Απριλίου, για τους δε παίδες στι 21-22 Μαρτίου.
Οι παλαιστές που προκρίθηκαν από κάθε κατηγορία:
Αποτελέσματα ελληνορωμαϊκής Παίδων |
|||
Κατ. βάρους | Θέση | Αθλητής | Σωματείο |
38 – 42 κιλά |
1ος | — | — |
2ος | — | — | |
3ος | — |
— | |
3ος | — |
— | |
46 κιλά |
1ος | — | — |
2ος | — | — | |
3ος | — | — | |
3ος | — | — | |
50 κιλά |
1ος | ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Παναγιώτης | Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων |
2ος | — | — | |
3ος | — | — | |
3ος | — | — |
|
54 κιλά |
1ος | ΝΙΚΗΤΑΣ Γαβριήλ | Άθλος Κατερίνης |
2ος | ΜΑΡΚΟΣΙΑΝ Μιχαήλ | Ολυμπιακή Φλόγα | |
3ος | — |
— |
|
4ος | — | Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων | |
58 κιλά |
1ος | ΤΖΙΜΟΣ Κωνσταντίνος |
Ολυμπιακή Φλόγα |
2ος | ΣΑΪΝΙΔΗΣ Δημήτριος |
Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων |
|
3ος | ΠΟΛΙΤΙΔΗΣ Χρήστος |
Παλαιστικό Κέντρο Εορδαίας | |
3ος | ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ Γεώργιος |
Οινόφυτα | |
63 κιλά |
1ος | ΝΙΚΗΤΑΣ Εμμανουήλ |
Άθλος Κατερίνης |
2ος | ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Δημήτριος |
Κρότων Κοζάνης | |
3ος | ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ Αλέξανδρος |
Ολυμπιακή Φλόγα | |
4ος | ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ Γεώργιος |
Πύδνα Πιερίας | |
69 κιλά |
1ος | ΚΕΧΑΪΔΗΣ Χαράλαμπος |
Παλαιστικό Κέντρο Εορδαίας |
2ος | ΦΩΤΙΑΔΗΣ Θεόδωρος Ραφαήλ |
Α.Σ. Μακεδόνων | |
3ος | ΜΩΫΣΙΑΔΗΣ Νικόλαος | Ολυμπιακή Φλόγα | |
3ος | ΜΑΛΙΑΓΚΑΣ Αθανάσιος | Κρότων Κοζάνης |
|
76 κιλά |
1ος | ΑΡΑΠΙΔΗΣ Ιωάννης | Κρότων κοζάνης |
2ος | ΕΥΦΡΑΙΜΙΔΗΣ Γεώργιος | Βυζαντινός Α.Ο. | |
3ος | ΠΑΠΑΛΙΤΣΑΣ Ευάγγελος | Πλαστήρας Καρδίτσας | |
3ος | ΧΑΛΚΙΔΗΣ Παρασκευάς | Άθλος Κατερίνης | |
85 κιλά |
1ος | ΜΟΥΤΑΦΙΔΗΣ Δημήτριος | Άθλος Κατερίνης |
2ος | ΠΑΓΚΑΛΙΔΗΣ Ηλίας | Α.Σ. Μακεδόνων | |
3ος | ΚΟΥΦΟΧΡΗΣΤΟΣ Κωνσταντίνος | Α.Π.Σ. Τρικάλων | |
3ος | ΤΣΑΡΔΑΣ εόδωρος | Παλαιστικό Κέντρο Εορδαίας | |
100 κιλά |
1ος | ΔΑΝΑΝΑΣ Δημήτριος | Πύδνα Πιερίας |
2ος | ΠΕΤΣΟΓΙΑΝΝΗΣ Ελευθέριος | Πλαστήρας Καρδίτσας | |
3ος | ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Βασίλειος | Παλαιστικό Κέντρο Εορδαίας | |
4ος | ΓΑΛΑΤΙΑΝΟΣ Σταύρος | Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων |