Διακρίσεις του Δημοκρίτειου Κομοτηνής στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα εφήβων & νεανίδων

Με τέσσερα μετάλλια στις πέντε συμμετοχές επέστρεψαν οι αθλητές του Α.Σ. Κομοτηνής “Δημοκρίτειο”, στην Κομοτηνή.

Συγκεκριμένα ο Χαράλαμπος Αυτοφορίδης ανέβηκε στο 2ο σκαλί του βάθρου δείχνοντας τεχνική υπέροχη απέναντι στους αντιπάλους και ηττήθηκε μετά από ένα δύσκολο ματς στον τελικό στην κατηφοριά των 86 κιλών, ενώ ο Άντον Ντοβγκοπόλοβ κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία των 79 κιλών.

Ο Αργύρης Γρηγοριάν παρότι πάλεψε με σπασμένο χέρι κατάφερε να φτάσει στα ημιτελικά της κατηγορίας των 70 κιλών όπου ηττήθηκε με μικρή διαφορά καθώς ο τραυματισμός δεν τον άφησε να αναδείξει πλήρως τις αθλητικές του ικανότητες.

Η Αθήνα Γιαγτζόγλου ανέβηκε στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου στην κατηφοριά των 50 κιλών. Τέλος η Νταμοτσίδου Μαρία κατατάχθηκε 2η στην κατηγορία των 65 κιλών.

Συγχαρητήρια στους αθλητές και τον προπονητή!!!