Διακρίσεις του Π.Σ. Ευρωπού “Καραγιάννης” στο Πανελλήνιο παίδων

Την Κυριακή 16 Φεβρουαρίου 2020 διεξήχθη στην πόλη των Τρικάλων το φετινό Πανελλήνιο πρωτάθλημα πάλης παίδων & κορασίδων.

Ο σύλλογος συμμετείχε με τέσσερις αθλητές κατακτώντας ένα ασημένιο μετάλλιο, ένα χάλκινο και μια 5η θέση.

Το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε ο Τσακνάκης Κωνσταντίνος στα 92 κιλά ελεύθερης πάλης με τρεις νίκες και μία ήττα στον τελικό.

Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο Ζήλιος Βαγγέλης στα 51 κιλά ελεύθερης πάλης με δύο νίκες και δύο ήττες.

Την 5η θέση κατέκτησε ο Κυριακίδης Λάζαρος στα 92 κιλά ελεύθερης πάλης με δύο νίκες και δύο ήττες.

Να τονίσουμε ότι ο Τσακνάκης και ο Κυριακίδης είναι παμπαίδες και αγωνίστηκαν με μεγαλύτερους ηλικιακά αθλητές, χωρίς αυτό να τούς εμποδίσει να δείξουν το ταλέντο τους.

Συγχαρητήρια στους αθλητές καί στον προπονητή κ. Παυλιδη Θεοδόσιο, ευχαριστούμε τούς γονείς και τούς φίλους μας για την υποστήριξη στα παιδιά.