Ο ΠΑΑΠ Ογχηστός στο φετινό Πανελλήνιο παίδων & κορασίδων

Με απόλυτη επιτυχία πραγματοποιήθηκε στην πόλη των Τρικάλων ένα ακόμη πανελλήνιο πρωτάθλημα Πάλης Παίδων.

Παρών και ο σύλλογος μας 6 αθλητές οι οποίοι απεκόμισαν πολύτιμη αγωνιστική εμπειρία με καλύτερες επιδόσεις αυτές των αθλητών Λιακούλη Δημήτρη και Παπουλιάκου Πέτρου οι οποίοι διεκδίκησαν το χάλκινο μετάλλιο αλλά τελικά κατέλαβαν 4η θέση στην κατ. των 51 κλ. και την 5η στην κατ. των 80 κλ. αντίστοιχα.

Οι υπόλοιποι αθλητές που έλαβαν μέρος χωρίς όμως να καταφέρουν να προχωρήσουν στην κατάταξη ήταν οι Χονδρονάσιος Νίκος κατ. 65 κλ. Τρίφκα Μινά κατ. 65 κλ. Τσολάκης Δημήτρης κατ. 80 κλ. και Κουλιού Χριστίνα στην ατ. των 57 κλ. Κορασίδων.

Μπορεί τα αποτελέσματα αυτά να μη είναι ήταν τα προσδοκώμενα αλλά κάθε φιλότιμη προσπάθεια πρέπει να επικροτείται και να επαναλαμβάνεται. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και καλή συνέχεια.